Bankowość  / News

Awaria płatności kartami. Transakcje Polaków odrzucane w losowy sposób

102 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeśli wybieracie się dziś wieczorem na miasto lub na zakupy, radzę zabrać ze sobą gotówkę. Bardzo możliwe bowiem, że wasza karta zostanie odrzucona.

Aktualizacja: Awaria terminali MasterCard została już usunięta. Więcej informacji znajdziecie na końcu tekstu.

Co najlepsze, z informacji uzyskanych od naszych czytelników (i jednego redaktora) wynika, że karty odrzucane są w losowy sposób. Jeśli komuś, kto np. stoi w kolejce przed wami uda się zapłacić bez problemu kartą z tego samego banku, nie oznacza to wcale, że możecie odetchnąć z ulgą. Nic z tych rzeczy.

Awaria kart płatniczych

awaria-kart-platniczych-2

Losowość tego zjawiska wskazuje, że jest to raczej problem z siecią terminali płatniczych. Oczywiście o tej godzinie nie byliśmy w stanie skontaktować się z nikim, kto mógłby udzielić w tej sprawie oficjalnego komentarza. Nasi czytelnicy (i jeden redaktor) napotkali na problemy z płatnością bezgotówkową w supermarketach sieci Biedronka, Tesco, sklepach osiedlowych, kioskach itd. Naszemu redaktorowi z kolei odrzucono płatność za przejazd Taxify.

Nie jest to może koniec świata, ale biorąc pod uwagę rosnącą popularność płatności bezgotówkowych w naszym kraju, wielu Polaków będzie miało problem. Dlatego przed planowanym wyjściem na miasto, albo po zakupy radzimy wyposażyć się w staromodne banknoty. O problemach z wypłacaniem gotówki z bankomatów jeszcze nikt nas nie poinformował. Zakładam więc, że gotówka może być najlepszym rozwiązaniem dzisiejszego problemu. Niestety, wypłacanie gotówki z bankomatów również sprawia sporo problemów.

Aktualizacja: MasterCard Polska informuje, że problem został już rozwiązany

Wygląda na to, że nie było to nic poważnego. A przynajmniej nie na tyle, żeby usterki nie dało się usunąć w dosłownie kilka godzin. Możemy przestać panikować i wrócić do bezgotówkowego wydawania pieniędzy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst