1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Bankowość

Alior Bank Startup Accelerator coraz bliżej. Zostało już tylko kilka dni na zgłoszenie

Stworzony przez Alior Bank, przy solidnym wsparciu partnerów, program akceleracyjny Alior Bank Startup Accelerator cieszy się sporym zainteresowaniem fintechów, a startupy aplikują z całego świata. Nabór trwa tylko do 15 lipca.

Nabór do Alior Bank Startup Accelerator
114 interakcji
dołącz do dyskusji

Cyfrowy buntownik z akceleratorem.

Alior Bank konsekwentnie kontynuuje swoją strategię "Cyfrowego buntownika". Zamysł jest prosty: ewolucja usług bankowych dzięki wykorzystywaniu nowych technologii w ujęciu nowych regulacji prawnych. Teraz jednym z elementów wspierających ma być Alior Bank Startup Accelerator.

Zgodnie ze strategią Cyfrowego Buntownika chcemy być bankiem pierwszego wyboru dla fintechów. To oznacza, że musimy stworzyć dla nich dogodne warunki do szybkiego wypracowania modelu współpracy oraz do sprawnej integracji technologicznej. Program akceleracyjny jest jednym z projektów, który ma za zadanie ten cel wesprzeć. W ramach programu udostępnimy m.in. program mentorski, do którego włączą się menedżerowie z różnych obszarów biznesowych, środowisko testowe platformy Open API, miejsce do codziennej pracy, a także możliwość pozyskania finansowania na rozwój produktu - wyjaśnia Kamila Wincenciak, Menedżer Alior Bank ds. współpracy z FinTechami.

W grupie raźniej i skuteczniej.

Akcelerator ma wyłowić najlepiej wróżące na przyszłość startupy. Z konkretnymi, mogącymi przełożyć się na rynek rozwiązaniami. Stąd do projektu Alior Bank zaprosił solidnych partnerów, w tym m.in. Grupę PZU, Mastercard Poland, IBM i Huge Thing.

Główną wartością dla startupów dzięki udziale PZU w akceleracji jest dostęp do skali. Jako Grupa PZU oferujemy startupom możliwość nawiązania współpracy z największym ubezpieczycielem na polskim rynku, a jednocześnie największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Dodatkowymi korzyściami jest możliwość wdrożenia rozwiązania w naszej organizacji, a także dostęp do wsparcia oferowanego przez doświadczonych mentorów - mówi Bartosz Kwieciński, Managing Director, Digital Channels & CRM, PZU.

IBM zapewni wybranym startupom dostęp do platformy IBM Cloud w obszarze tradycyjnych usług niezbędnych do zbudowania aplikacji np. webowej, mobilnej bądź IoT, ale również szansę na wzbogacenie implementowanych rozwiązań o usługi uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji - dodaje Grażyna Dadej, IBM CEE Watson and Cloud Platform Technical Manager.

Alior Bank Startup Accelerator - zainteresowanie z całego świata.

Obecnie jesteśmy w trakcie rewolucji na rynkach finansowych, której głównym determinantem jest unijna dyrektywa PSD2. Nowa regulacja otwiera drzwi do innowacji produktowych w zakresie usług płatniczych i bankowych. Zaprasza do stołu nie tylko same banki, ale też instytucje finansowe i podmioty reprezentujące coraz prężniej działający FinTech.

Stąd podczas obecnego naboru do Alior Bank Startup Accelerator priorytetem jest otwarta bankowość, w ramach nowej platformy Open API. Taka propozycja Alior Banku i partnerów spotkała się już teraz ze sporym zainteresowaniem.

Wpływają do nas zgłoszenia m.in. z Europy, Izraela czy USA. Najbardziej interesujące nas startupy zapraszamy na Selection Days, by lepiej poznać ich rozwiązania i skonsultować je z mentorami. Właśnie ze względu na ilość zgłoszeń zdecydowaliśmy się zorganizować pierwszy Selection Day jeszcze w czerwcu. Drugi odbędzie się wkrótce po zakończeniu naboru, czyli 24 lipca - tłumaczy Konrad Radzik, ekspert Alior Bank ds. współpracy z FinTechami.

Co można zyskać?

Jeżeli współtworzysz finansowy lub fintechowy startup, lepiej zastanów się nad zgłoszeniem do akceleratora Alior Banku. Czasu jest mało, bo tylko do 15 lipca. Ale warto się pospieszyć - korzyści są nie do przecenienia.

Największą nagrodą jest chyba możliwość skomercjalizowania danego rozwiązania, tak by było faktycznie wykorzystywane, a nie tylko funkcjonowało na papierze. Fachowcy z Alior Banku pomogą w kwestii bezpieczeństwa czy IT.

Dzięki partnerstwu z Mastercard, globalnie działającą firmą technologiczną, firma biorąca udział w programie akceleracyjnym będzie miała możliwość dostępu bezpośredniego do ekspertów oraz zostanie wprowadzona w szczegóły działania programu akceleracyjnego Mastercard Start Path Global - zapowiada Aleksander Naganowski, Business Development, Partnerships and Innovation, Mastercard Poland.

I wreszcie, dla wielu prawdopodobnie wisienka na torcie, czyli możliwość uzyskania 150 tys. zł finansowania na rozwój produktu realizowanego w ramach akceleratora. Szczegóły będą ustalane indywidualnie z każdym uczestnikiem.

*Materiał powstał we współpracy z marką Alior Bank.

Lokowanie produktu