REKLAMA

Twój smartfon pewnie jeszcze nie ma Androida Oreo, a Xiaomi Mi Box właśnie go dostał. Sprawdzamy nowości

Xiaomi Mi Box - najlepsza wśród tanich przystawek TV - właśnie otrzymał aktualizację systemu Android TV do wersji 8.0 Oreo. Zmian jest mnóstwo, bo przeskoczyliśmy aż o dwie wersje systemu w górę!

26.06.2018 15.51
xiaomi mi box 4k biedronka
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi Mi Box to jedna z najciekawszych przystawek Smart TV na rynku. Nie kosztuje dużo, a dzięki systemowi Android TV zapewnia dostęp do większości najważniejszych usług multimedialnych, w tym oczywiście do YouTube’a, Netflixa, czy Spotify. Na przystawce można też grać w proste gry, a także strumieniować materiały poprzez Google Cast, ponieważ jest tutaj wbudowana funkcja Chromecasta.

Xiaomi Mi Box właśnie dostał aktualizację systemu do wersji Android TV 8.0 Oreo.

Xiaomi Mi Box właśnie otrzymał oficjalną aktualizację do systemu Android TV 8.0 Oreo. To ogromny przeskok, bo wcześniej urządzenie pracowało pod kontrolą Androida TV 6.0.1 Marshmallow, z aktualizacją zabezpieczeń datowaną na lipiec 2017 roku. Fani Xiaomi aktualizowali system poprzez mniej lub bardziej oficjalne dystrybucje Androida, ale tym razem mamy oficjalną aktualizację.

Poniżej kilka zrzutów ekranu z systemu Android TV 6.0.1, przed aktualizacją.

Android TV 8.0 Oreo na Xiaomi Mi Box wprowadza zupełnie odmieniony interfejs. Co się zmieniło?

System można zaktualizować wchodząc do ustawień i wybierając "Informacje", gdzie znajdziemy pozycję do sprawdzenia aktualizacji. Dziwną wpadką jest opis nowego systemu widoczny w języku angielskim, ale cała reszta jest przetłumaczona.

 class="wp-image-759025"

Po zainstalowaniu aktualizacji ważącej 615 MB naszym oczom ukazuje się zupełnie nowy ekran główny.

Po aktualizacji w górnym rzędzie widzimy listę aplikacji w formie kafelków. Możemy dodawać nowe aplikacje klikając ikonkę plusa, a także zmieniać kolejność widocznych aplikacji.

 class="wp-image-759028"

Android TV 8.0 wprowadza dwie zasadnicze nowości w interfejsie.

Po pierwsze, każde systemowe menu otwiera się w formie nakładki po prawej stronie ekranu.

 class="wp-image-759034"
 class="wp-image-759049"

Po drugie, na wszystkich elementach ekranu głównego możemy wywołać dodatkowe opcje po dłuższym przytrzymaniu przycisku „OK” na pilocie Xiaomi Mi Box.

 class="wp-image-759037"

Pod listą aplikacji znajdziemy kilka sekcji noszących dumną nazwę „Kanały”.

Pierwsza nosi nazwę „Następne” i pozwala za pomocą jednego kliknięcia kontynuować oglądanie materiałów ze wszystkich źródeł, w których oglądaliśmy jakieś treści. Niżej znajdują się sekcje z polecanymi materiałami z wybranych aplikacji, co jest moim zdaniem najlepszą nowością w całej aktualizacji.

 class="wp-image-759046"

Wcześniej polecane materiały były ciągiem miniaturek ze wszystkich aplikacji, przez co mechanizm był dość nieczytelny i nie sprawdzał się w praktyce. Podział na poszczególne aplikacje jest o wiele wygodniejszy.

Wszystkie sekcje na ekranie głównym są konfigurowalne. Możemy dodawać nowe kanały i usuwać istniejące. Dzięki temu można stworzyć spersonalizowany ekran główny, który pomoże w dotarciu do ciekawych treści.

Sklep Google Play doczekał się znacznego odświeżenia.

 class="wp-image-759052"

Gry i aplikacje są wyświetlane od razu po wejściu do sklepu. Wcześniej trzeba było wybrać kategorię (np. Gry), podkategorię (np. Zręcznościowe), a dopiero po tym wiedzieliśmy listę dostępnych aplikacji. Teraz dostęp do nowych programów jest znacznie prostszy, a same kategorie również zostały zmienione i lepiej odpowiadają potrzebom systemu telewizyjnego.

 class="wp-image-759058"

Do tego mam wrażenie, że sklep wyświetla znacznie więcej aplikacji. Wcześniej część z nich była niewidoczna na Xiaomi Mi Boksie, ale można je było zainstalować z poziomu Google Play otworzonego w przeglądarce internetowej. Teraz widoczność znacznie się poprawiła.

Mechanizm wyszukiwania głosowego działa bez zmian.

Wyszukiwarka pojawia się w pasku na dole ekranu, a nie jako pełnoekranowa nakładka, tak jak było wcześniej. Wygląda to znacznie nowocześniej, natomiast działanie wyszukiwarki nie uległo zmianie.

 class="wp-image-759061"

Co najważniejsze: aplikacje działają bez zarzutu.

Nie trafiłem na problemy z aplikacjami. Sprawdziłem największe aplikacje do strumieniowania filmów i muzyki i żadna nie odmówiła posłuszeństwa.

 class="wp-image-759064"

Podsumowując: Xiaomi Mi Box stał się jeszcze lepszy.

REKLAMA

Zmianę interfejsu oceniam zdecydowanie pozytywnie. Jest nowocześniej, system nadal działa bardzo płynnie, a do tego mechanizm rekomendacji materiałów nareszcie jest użyteczny. To wszystko sprawia, że Xiaomi Mi Box jest przystawką jeszcze bardziej godną polecenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA