REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Xiaomi Mi Box 4K w Biedronce za 279 zł. Czy warto się nim zainteresować?

Do sklepów Biedronka trafia Xiaomi Mi Box 4K, jedna z najlepszych i najpopularniejszych przystawek TV. Czy warto ją kupić za 279 zł?

20.06.2018
17:16
xiaomi mi box 4k biedronka
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi Mi Box 4K trafi do sklepów Biedronka w czwartek, 21 czerwca 2017 roku w cenie 279 zł. Opinię o tej przystawce telewizyjnej znajdziesz w naszym filmie.

Co potrafi Xiaomi Mi Box 4K?

Przede wszystkim jest to sprzęt przeznaczony dla posiadaczy starszych telewizorów, które nie mają funkcji smart. Po podłączeniu Mi Boksa do takiego telewizora dostajemy dostęp do systemu Android TV 6.0, który pozwala korzystać z internetu, aplikacji i gier.

Android TV jest systemem zaprojektowanym z myślą o telewizorach, dlatego bazuje na interfejsie dostosowanym do obsługi pilotem. Zamiast ikonek mamy duże kafelki, które lepiej dostosowują się do ekranu.

 class="wp-image-756220"

Xiaomi Mi Box 4K obsługuje rozdzielczość 4K w 60 kl./s, a także obraz HDR. Jest też obsługa standardów audio DTS 2.0+ Digital i Dolby Digital Plus. Sprzęt jest kompatybilny z technologią Google Cast, przez co staje się dobrą alternatywą dla Chromecasta. Znajdziemy też aplikacje, które pozwolą obsługiwać Apple AirPlay.

Google Play na Android TV oferuje dużo aplikacji multimedialnych i gier.

Oferta co prawda nie jest tak bogata jak w przypadku smartfonów, ale i tak jest w czym przebierać. Mamy takie aplikacje multimedialne jak Netflix, YouTube, Showmax, Player, Ipla, Twitch, Spotify, Tidal i wiele innych. Do tego zainstalujemy przeglądarkę Chrome. Nie zabrakło też dostępu do oferty filmów z katalogu Filmów Google Play.

 class="wp-image-756223"

Poza tym możemy skorzystać z odtwarzaczy multimediów, np. z VLC, Pleksa, a także potężnego Kodi. Własne materiały można udostępniać np. z domowego NAS-a, albo po prostu odtwarzać z pendrive’a wpiętego do portu USB w Xiaomi Mi Boksie. Wbudowana pamięć tej przystawki jest raczej symboliczna i wynosi tylko 8 GB.

Sklep Google Play pozwala też na instalację gier, ale są to proste tytuły dostosowane do obsługi pilotem. Można co prawda wgrać poważniejsze gry i obsługiwać je np. padem podłączonym przez Bluetooth, ale podzespoły Mi Boksa są zbyt słabe, by taka rozgrywka była komfortowa. Urządzenie działa w oparciu o czterordzeniowy procesor (4 rdzenie Cortex-A53 2.0GHz) i 2 GB RAM. Co ważne, te parametry pozwalają na bardzo płynną obsługę aplikacji multimedialnych i samego systemu.

W zestawie znajduje się wygodny, choć dość ograniczony pilot. Jego zaletą jest rozpoznawanie głosu działające z językiem polskim.

 class="wp-image-756226"

W pudełku oprócz samego urządzenia znajduje się zasilacz, przewód HDMI i pilot. Ten ostatni działa na Bluetooth, a zasilają go dwie baterie AAA. Znajdziemy na nim zestaw podstawowych przycisków, czyli czterokierunkowy wybierak z przyciskiem „OK”, przyciski cofania i powrotu na ekran główny, a także przycisk mikrofonu.

Ten ostatni aktywuje mikrofon w pilocie, dzięki czemu możemy wyszukiwać poprzez komendy głosowe. Działa to na poziomie całego systemu jak i wewnątrz poszczególnych aplikacji. Co więcej, działa naprawdę dobrze! Jest też dostępnych kilka komend w stylu „pogoda”, po których system pokaże nam aktualną prognozę.

Wady?

 class="wp-image-756232"

Owszem, są. Sprzęt ma bardzo niewiele portów, bo tylko gniazdo zasilania, wyjście HDMI, wejście USB i wyjście audio jack 3,5 mm ze zintegrowanym optycznym łączem w standardzie SPDI. Zabrakło m.in. portu Ethernet, więc jeśli masz kapryśne Wi-Fi, możesz mieć problemy z internetem. Samo uUrządzenie obsługuje sieć w paśmie 2,4 i 5 GHz.

Drugą wadą jest brak obsługi Netfliksa w 4K. Xiaomi Mi Box nie ma odpowiedniej certyfikacji, więc Netflix zadziała tylko w Full HD. W innych aplikacjach nie ma takiego ograniczenia.

Czy warto kupić Xiaomi Mi Box 4K?

Zdecydowanie tak. To najlepsza przystawka telewizyjna wśród tanich urządzeń. Da się znaleźć sprzęty jeszcze tańsze, ale z reguły oszczędność jest niewielka, a komfort obsługi znacznie niższy. Tymczasem konfiguracja Mi Boksa jest banalnie prosta, jeśli masz smartfon lub tablet z Androidem. Wystarczy potwierdzić swoją tożsamość na smartfonie, a przystawka sama zaloguje się na nasze konto Google a także do aplikacji.

 class="wp-image-756229"
REKLAMA

Pozostaje pytanie, czy warto kupić Xiaomi Mi Box 4K w Biedronce. W polskich elektromarketach to urządzenie kosztuje 399 zł, a w Biedronce cena to tylko 279 zł. Jest to więc dobra okazja, ale sprzęt da się kupić jeszcze taniej. Można skorzystać z oferty chińskich sklepów, gdzie Xiaomi Mi Box 4K trafia się nawet w cenie 200 zł. Taka promocja trwa właśnie w sklepie Gearbest, który wielokrotnie sprawdziliśmy i nie mieliśmy żadnych problemów z dostawą towarów. Wybór sklepu pozostawiam wam, ale samo urządzenie jest warte zakupu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA