REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Na GOG rozdają za darmo klona XCOM, w którym walczysz z inwazją obcych za czasów Zimnej Wojny

XCOM to kapitalna seria gier strategicznych na Unreal Engine, które wywodzą się bezpośrednio z kultowej serii UFO. Do tradycji UFO nawiązuje również Xenonauts z 2014 r., które możecie zgarnąć kompletnie za darmo na GOG.com.

04.06.2018
17:54
Na GOG.com rozdają za darmo Xenonauts - klona XCOM
REKLAMA
REKLAMA

Darmowe Xenonauts to prezent od GOG.com z okazji rozpoczęcia wakacyjnej wyprzedaży. Na platformie z grami wideo rozpoczął się okres promocji, który potrwa do 12 czerwca 2018 r. W tym czasie pod cenowe cięcia trafi ponad 1000 starszych i nowszych tytułów, z kolei rabaty mają sięgać nawet 90 proc. oryginalnych cen. Do tego każdy klient, który wyda na GOG.com minimum 15 zł, otrzyma za darmo grę Sunless Sea. Jeśli w sklepie pozostawi zaś minimum 65 zł, dostanie jeszcze platformowe RIME.

Darmowe Xenonaouts to kopia kultowych turowych gier strategicznych z serii UFO.

 class="wp-image-743353"

Akcja gry rozgrywa się w czasach Zimnej Wojny. Tytuł miesza turową walkę kilkuosobowych oddziałów z ochroną planety w skali makro. Z jednej strony musimy walczyć w terenie z jednostkami Obcych, aby chwilę potem przejmować ich technologie, opracowywać nowe bronie, a także zestrzeliwać ich statki kosmiczne. Tylko połączenie sprawnego zarządzania organizacją militarną z dobrym dowodzeniem drużyną ogniową może dać cień szansy na wygraną.

Xenonauts zostało wydane w 2014 roku. Magicy z GOG.com dostosowali tę produkcję do najnowszych systemów operacyjnych. Gra zadziała nie tylko na systemach Windows (XP - 10), ale również Linux (Ubuntu 14.10 - 18.04) oraz macOS (10.7+). Gra wymaga 2,5 GB pojemności dyskowej, a w paczce znajdują się dodatkowo dwie tapety, instrukcja, siedem awatarów oraz cyfrowa ścieżka dźwiękowa. Całość jest pozbawiona jakichkolwiek zabezpieczeń antypirackich. Uwielbiam te wydania z GOG.com.

Darmowe Xenonauts można dodać do biblioteki przez najbliższe 48 godzin.

 class="wp-image-743350"
REKLAMA

Wystarczy wejść pod ten link i odebrać tytuł naciskając duży, zielony przycisk. Chwilę później gra powinna się już znajdować na cyfrowej półce użytkownika GOG.com. Grę można zainstalować bezpośrednio z pliku instalacyjnego lub za pośrednictwem solidnego, lekkiego i bezpiecznego programu GOG Galaxy.

Gdy Xenonauts będzie się instalować na waszych komputerach, warto zajrzeć na główną stronę GOG.com i przejrzeć wakacyjne promocje. W pierwszych dniach wyprzedaży pod cenowe cięcia trafiły takie tytuły jak Star Wars Racer (26 zł), Tyranny (43 zł), The Witness (48 zł), Pillars of Eternity: Hero Edition (58 zł), Elex (95 zł) czy zaskakująco dobre Dragon’s Dogma: Dark Arisen (33 zł).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA