Gry  / News

Największy crossover w historii gier? W Super Smash Bros. Ultimate jest 66 postaci

Aż połowa konferencji Nintendo została poświęcona Super Smash Bros. Ultimate. Nie dziwne - Japończycy chcieli pokazać, że w grze pojawi się każda postać, która kiedykolwiek zawitała do serii.

Od razu widać, co ma być największym hitem Nintendo w 2018 r. Firma światła reflektorów zwróciła na Super Smash Bros. Ultimate, które będzie zdecydowanie największą odsłoną w historii serii. Ba, każdy zawodnik, który kiedykolwiek pojawił się w którejkolwiek części - nawet jeśli tylko jako DLC - pojawi się w Ultimate.

W efekcie dostajemy absurdalnie wielki roster: aż 66 postaci. Od Mario, przez Pikachu i Zeldę, po Snake'a z Metal Gear Solid czy Clouda z Final Fantasy VII.

Wszystkich zawodników czekają też większe lub mniejsze zmiany w ich umiejętnościach i wyglądzie. Poza starą gwardią pojawi się dwójka świeżaków: Inkling ze świata Splatoon i stwór, o którego fani prosili od wielu, wielu lat: Ridley z Metroida. Zarówno Link, jak i Mario zostaną też zaktualizowani o atrybuty, które pojawiły się przy okazji Breath of the Wild i Super Mario Odyssey.

Z ostatniego The Legend of Zelda pojawi się też poziom The Great Plateau, swoją mapę dorzuci Splatoon. Powróci oczywiście wiele aren z poprzednich odsłon. Wizualnie Ultimate bardzo mocno przypomina Super Smash Bros. z Wii U, ale Nintendo podkreśla, że mamy do czynienia z kompletnie nową grą, a nie portem. Jedną z ciekawostek jest również fakt, że gra będzie kompatybilna z kontrolerami GameCube'a, co z pewnością ucieszy wielu fanów.

Oprócz obiftej prezentacji dostaliśmy też to, co najistotniejsze - datę premiery.

Super Smash Bros. Ultimate pojawi się na Nintendo Switch 7 grudnia 2018 r.

Nintendo zakończy zatem rok bardzo mocnym akcentem, podobnie jak w zeszłym roku z Super Mario Odyssey. Podejrzewam, że kultowa seria znajdzie niedługo wielu nowych entuzjastów, którzy dorobek firmy zaczęli poznawać bliżej właśnie dzięki Switchowi.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst