REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

11 zł + koszt przesyłki. Tyle wystarczy, żeby dzisiaj kupić przystawkę Steam Link

Za sprawą smartTV urządzenia pokroju Steam Linka niedługo nie będą już potrzebne. Jeśli jednak nie posiadasz nowoczesnego odbiornika, a chcesz cieszyć się obrazem z komputerowych gier na wielkim ekranie, urządzenie Steam Link to najlepsze bezprzewodowe rozwiązanie, jakie możesz sobie zafundować.

22.06.2018
19:10
Steam Link na wyprzedaży za 11 zł i koszt przesyłki. Valve czyści magazyn
REKLAMA
REKLAMA

Steam Link działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy podłączyć małe urządzenie kablem HDMI (dołączonym do zestawu) do gniazda telewizora, a następnie podłączyć gadżet do sieci lokalnej. Tyle wystarczy, aby nasz komputer z zainstalowaną aplikacją Steam wykrył urządzenie i zaproponował użytkownikowi bezprzewodowe strumieniowanie obrazu.

Steam Link działa na telewizorze w trybie Steam Big Picture.

To specjalna nakładka interfejsu, która przypomina rozwiązania stosowane w konsolach siódmej generacji. Big Picture został stworzony z myślą o obsłudze nie tylko za pomocą myszki i klawiatury, ale również przewodowych i bezprzewodowych kontrolerów. Link świetnie dogaduje się z padem Microsoftu oraz Steam Controllerem. Ostatnio wsparcie na platformie dostał również czwarty DualShock Sony, a nawet Joy-Cony Nintendo.

 class="wp-image-757636"

Steam Link radzi sobie z obrazem Full HD w rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli przy maksymalnie 60 klatkach na sekundę. Oznacza to, że urządzenie będzie nieco odstawać od możliwości i natywnych rozdzielczości odbiorników 4K. Z drugiej strony, ograniczenie do FHD sprawia, że gadżet Valve nie wymaga do działania przesadnie szybkiej sieci domowej ani potężnych kart sieciowych.

Niestety, w przypadku Polski dodatkowa suma za dostawę to ponad 38 zł. Sporo. Po dodaniu tej wartości całkowity koszt urządzenia wynosi 58 zł, co wciąż jest bardzo, bardzo dobrą ceną. Zwłaszcza że pierwotna stawka za ten ten gadżet to aż 220 zł. Dlaczego Valve decyduje się na tak radykalną, 95 proc. obniżkę? Być może powodem jest fakt, że Steam Link powoli zamienia się w technologiczny relikt przeszłości.

 class="wp-image-757630"
REKLAMA

Strumieniowanie obrazu powoli staje się natywną usługą na wielu urządzeniach. Od 2018 r. oficjalna aplikacja Steam Link pojawiła się na SmartTV Samsunga. Do jej obsługi nie jest wymagane żadne zewnętrzne urządzenie. Wystarczy komputer z aplikacją Steam, odpowiedni telewizor (nawet modele z 2016 i 2017 r.) oraz połączenie sieci domowej. Steam Link jest już dostępny na Androidzie, a niedługo trafi również na iOS. W każdym z tych przypadków technologia radzi sobie bardzo dobrze i nie wymaga żadnych dodatkowych przystawek.

Valve wie, że wkrótce ich gadżet przejdzie na emeryturę. Dlatego czyści magazyny z towaru, który przyda się głównie graczom posiadającym starsze modele telewizorów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA