REKLAMA

Od teraz sprawdzisz, ile pieniędzy łącznie wydałeś na Steam. To może być przykre doświadczenie

Ignorancja bywa błogosławieństwem. Dlatego czasem lepiej po prostu nie wiedzieć o pewnych rzeczach. Na przykład o tym, ile łącznie wydało się pieniędzy na platformie Steam, kupując komputerowe gry wideo.

20.06.2018 14.23
Steam Top 100 2016
REKLAMA
REKLAMA

Steam od dawna posiada historię transakcji, w której możecie podejrzeć ostatnie zakupy na platformie z cyfrowymi dobrami. Jednak dopiero teraz pojawiła się możliwość zobaczenia dokładnej kwoty, jaką wydaliśmy w tym sklepie od czasu założenia konta. Wszystko zostało podane w bardzo czytelny, przejrzysty, a dla wielu zapewne również dobijający sposób.

Aby zobaczyć łączną sumę wydatków na platformie Steam, wystarczy wejść pod ten adres.

Połączenie jest w pełni bezpieczne i prowadzi bezpośrednio do zasobów platformy Valve. Łączna wartość podawana jest w dolarach, pomimo oficjalnego, pełnego wsparcia dla polskiej waluty na Steam już od kilku długich miesięcy. Kwota zawsze dotyczy jednego konta, od momentu jego zarejestrowania aż do momentu podglądu.

Jeśli tak jak ja jesteście użytkownikami platformy Steam już od 15 lat (Orange Box!), możecie się przerazić wielkością sumy pozostawionej w skarbcu Valve. Zwłaszcza w kolumnie OldSpend, która indeksuje wszystkie zakupy dokonane do 17 kwietnia 2015 roku. Dobrego samochodu jeszcze by z tego nie było, ale porządny skuter miejski albo świetny rower trekkingowy jak najbardziej.

 class="wp-image-756166"

Dlaczego akurat 17 kwietnia 2015?

Valve wprowadziło tego dnia ważne zmiany na platformie zakupowej. Możecie pamiętać, że konieczne było wtedy wykonanie weryfikującego przelewu na małą kwotę, aby konto pozostało w pełni aktywne. Miało to zapobiec spamowi oraz phishingowi, coraz silniej obecnemu na Steam.

REKLAMA

Widok solidnej, czterocyfrowej sumy (licząc bez przecinka) pozostawionej na Steam zmusza do refleksji. Jednak nawet dzisiaj, gdy priorytety w życiu są zupełnie inne niż za czasów premiery Half-Life 2, nie mam sobie przesadnie wiele do zarzucenia. Te pieniądze przełożyły się na tysiące godzin wspaniałych przygód, które w cudowny sposób wypełniły mój wolny czas.

Było warto? Jeszcze jak.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA