REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Świetna informacja dla fanów Gwiezdnych wojen. Nowa gra Star Wars: Jedi Fallen Order będzie ociekać mrokiem

Electronic Arts pomimo problemów z Battlefront 2 nie chce żegnać się z Gwiezdnymi wojnami i zapowiada nową grę. Wiemy już, kiedy spodziewać się jej premiery i w jakich czasach będzie się rozgrywać Star Wars: Fallen Order.

09.06.2018
20:52
Nowa gra Star Wars: Fallen Order będzie mroczna jak hełm Vadera
REKLAMA
REKLAMA

Gwiezdne wojny to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w popkulturze. Obecnie prawa do produkcji gier osadzinych w tym uniwersum ma Electronic Arts. Dość powiedzieć, że do tej pory firmy nie rozpieszczała fanów, ale to się może wreszcie zmienić.

Pojawiły się co prawda tytuły mobilne i wydano dwie odsłony wieloosobowej strzelaniny Battlefront. Po pierwsze Battlefront 2 był jednak źródłem kontrowersji, a po drugie ciągle czekamy na grę skupiającą się opowiedzeniu nowej, angażującej historii.

Star Wars: Jedi Fallen Order może być właśnie taką grą.

Prowadząca konferencję w pewnym momencie usiadła obok Vince’a Zampelli z Respawn Entertainment i spytała go o projekt, nad którym obecnie prowadzone są prace. Ten nie mogąc powstrzymać uśmiechu zdradził, czego fani mogą oczekiwać.

Kolejna gra w uniwersum Gwiezdnych wojen będzie zatytułowana Star Wars: Fallen Order. Z początku myślałem, że pokaże nam upadek nowego Zakonu Jedi założonego po Powrocie Jedi przez Luke’a Skywalkera, ale nie.

star wars battlefront 2 night on endor polowanie na ewoki class="wp-image-720231"

Akcja gry Star Wars: Jedi Fallen Order osadzona została pomiędzy III i IV epizodem.

Gracze będą mogli zagłębić się w Mroczne Czasy, o których Obi-Wan Kenobi opowiadał Luke’owi Skywalkerowi w Nowej nadziei. Wygląda na to, że będziemy świadkami tego, jak przebiegała Czystka wywołana Rozkazem 66 i co się stało z rycerzami, którzy uniknęli egzekucji z ręki klonów.

REKLAMA

Nie zdziwię się, jeśli nowa gra będzie łączyć się też fabularnie z filmem Han Solo: Gwiezdne wojny - historie, w którym pojawił się jeden bohater z prequeli. Niestety nie mamy raczej co liczyć na razie na żaden materiał wideo ani nawet zdjęcia - Star Wars: Jedi Fallen Order pojawi się dopiero w 2019 roku.

Na szczęście mamy coś na zaspokojenie gwiezdnowojennego głodu już teraz. Zapowiedź gry Star Wars: Jedi Fallen Order to nie jedyna niespodzianka dla fanów Gwiezdnych wojen przygotowana na EA Play 2018. Poznaliśmy też przyszłość Star Wars Battlefront 2, o czym przeczytacie w osobnym materiale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA