REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tego domagali się fani Gwiezdnych wojen. Wojny klonów zmierzają do Star Wars Battlefront 2

Podczas konferencji EA Play 2018 zapowiedziano grę Star Wars: Fallen Order, ale to nie koniec niespodzianek dla fanów Gwiezdnych wojen. DICE podzieliło się planami rozwoju Battlefront 2 i potwierdziło nowe rozszerzenie. Pora na Wojny klonów, nowy tryb dla statków i aż 4 nowych bohaterów.

09.06.2018
21:11
Star Wars Battlefront 2
REKLAMA
REKLAMA

Przy gwiezdnowojennej strzelaninie spędziłem pół zimy i zarwałem wiele nocy. Chociaż na start EA zaliczyło straszny blamaż ze względu na połączenie agresywnych mikropłatności z kiepskim systemem progresji, to w kolejnych miesiącach deweloperzy to okręcali. A teraz próbują odświeżyć swoją grę w oczach graczy.

Podczas trwającego teraz EA Play nie tylko zaprezentowano na żywo zapowiedziany kilka dni temu nowy dodatek - a dokładniej drugą część rozszerzenia Battlefront 2: Sezon Hana Solo - ale przede wszystkim zarysowano przyszłość, jaka stoi przed wieloosobową grą na licencji Star Wars.

Battlefront 2 wraca na właściwe tory.

Plotki na temat tego, że w multiplayerowej gwiezdnowojennej strzelaninie pojawi się nowa zawartość czerpiąca inspirację z Wojen klonów, pojawiały się od miesięcy. Wygląda na to, że DICE faktycznie planowało już dawno ten sezon, ale zmiany w systemie progresji i premiera Solo pokrzyżowały te plany.

Nowy hit Disneya trafił jednak do kin, a za kilka dni druga część nowości przygotowanych z okazji jego premiery trafi na serwery. DICE może wreszcie odetchnąć. Dennis Brannvall podczas EA Play 2018 zapowiedział - najpierw po raz kolejny kajając się za popełnione pod koniec zeszłego roku błędy - kolejne nowości.

 class="wp-image-747676"

Wojny klonów w Star Wars Battlefront 2.

Już niedługo w grze pojawi się zawartość inspirowana prequelami. Okazuje się, że tym razem otrzymamy aż czterech nowych postaci, którymi będziemy mogli grać. Ucina to burzliwe dyskusje fanów, w których przekonywali się wzajemnie, którzy bohaterowie zasługują na bycie w grze, a którzy nie.

Wsród złoczyńców znaleźli się General Grevious oraz Hrabia Dooku. Żołnierzom jasnej strony Mocy pomagać będą Obi-Wan Kenobi oraz Anakin Skywalker. Jestem niezwykle ciekaw, czy i w jaki sposób będą wyglądać jego pojedynki… ze stojącym po drugiej stronie barykady Darthem Vaderem.

Nowa sezon w Battlefront 2 to nie tylko nowe postaci.

Pojawi się też zupełnie nowa mapa na planecie Geonosis, na której w filmach *Wojny klonów* de facto wybuchły. Dennis Brannvall obiecuje, że będzie to największa mapa, jaką do tej pory studio DICE zrobiło dla serii Battlefront.

Oprócz tego pojawi się nowy tryb walk pomiędzy myśliwcami, w którym gracze będą mogli pojedynkować się jako bohaterowie. To świetna wiadomość a zarazem rozwiązanie problemu ich niezwykle powolnego rozwoju w nowym systemie progresji.

Ma być też nowy sposób pojedynków kosmicznych z okrętami liniowymi w tle. Oprócz tego Dennis Brannvall wrócił do swojej obietnicy sprzed miesięcy. DICE wprowadzi zupełnie nowy system zespołów, który ma zachęcić graczy do kooperacji podczas walki.

Tylko czy to wystarczy, żeby Moc była silna w Battlefront 2?

REKLAMA

Mam nadzieję, że tak. Battlefront 2 to, pomijając kontrowersje zaraz po premierze, naprawdę udana gra i szkoda, że w wyniku złych decyzji wydawcy miała tak kiepskie przyjęcie. prezentują się świetnie, a jako gracz, który poświęcił temu tytułowi dziesiątki godzin, jestem ponownie zaintrygowany.

Dopiero kolejne tygodnie i miesiące pokażą jednak, czy dodatek zaprezentowany na EA Play 2018 to łabędzi śpiew gry, czy też może DICE uda się tytuł odratować w oczach graczy. Mam jednak dobre przeczucia, bo stoję w ogromnej w kolejce do stanowisk, gdzie prezentowany jest pełny Sezon Hana Solo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA