REKLAMA

Ten soundbar z Dolby Atmos to pokaz wielkości producenta. Dziś można go kupić w niewiarygodnie niskiej cenie

Niedawno rozpływałem się w zachwytach nad tym sprzętem, nazywając go najlepszym możliwym zakupem za mieszczące się w granicach rozsądku pieniądze. Dziś – i tylko dziś – można go kupić w niewiarygodnie niskiej cenie.

22.06.2018 08.16
Niesamowita promocja na soundbar Samsung HW-K950 z Dolby Atmos
REKLAMA
REKLAMA

Soundbary już od długiego czasu przestały być sprzętem typu nie mam miejsca na dobre kolumny, więc idę na kompromis. Postęp techniczny, jaki dokonał się w ciągu ostatnich lat wśród tych urządzeń jest imponujący. I choć puryści i audiofile słusznie zauważą, że porządne kolumny to nadal niezrównane źródło dźwięku, tak w przypadku większości z nas taki soundbar okaże się satysfakcjonującym rozszerzeniem możliwości naszego telewizora.

Jakiś czas temu Samsung wydał na rynek soundbar oznaczony jako HW-K950. Po wielu staraniach w końcu udało mi się go wypożyczyć i wam zrecenzować. Ten sprzęt to ewidentny pokaz siły producenta i dowód, że jego duże inwestycje w laboratoria dźwiękowe popłaciły. Niesamowite brzmienie w filmach i grach i zgodność z najnowszym standardem Dolby Atmos to tylko niektóre z jego atutów.

Dolby Atmos to nowa technika, a sprzęt z nią jest bardzo drogi.

System zgodny z tym standardem potrafi pozycjonować źródła dźwięku nie tylko dookoła nas – a więc w dwóch wymiarach – ale również i w pionie. Najczęściej wykorzystywaną przez producentów sprzętu techniką pozwalającą to osiągnąć jest umieszczanie dodatkowych głośników skierowanych ku górze. Oprogramowanie sprzętu steruje emisją dźwięku tak, by ten odbijał się od sufitu i zapewniał wspomnianą percepcję wysokości, z której ów dźwięk do nas dociera.

Większość producentów stosuje technikę sound beam do pozycjonowania dźwięku dookólnego i wspomniane dodatkowe pionowe głośniki. Samsung zdecydował się nie kombinować i do HW-K950 dołączył dwa tylne satelity. Te, podobnie jak główna jednostka, zawierają dodatkowe głośniki do Dolby Atmos. W zestawie otrzymujemy więc główny soundbar, subwoofer i wspomniane dwa satelity.

Po więcej szczegółów odsyłam do pełnej zachwytów recenzji. A potem zwrócę wam uwagę na niesamowitą promocję.

REKLAMA

W momencie opublikowania tego tekstu do publikacji pozostało 14 godzin do końca promocji w serwisie iBOOD. Soundbar ten został przeceniony z ceny 4500 zł aż do 2600 zł. Niektórzy zapewne łapią się za głowę, entuzjaści kina domowego wiedzą jednak, że sprzęt tej klasy – niestety – tyle kosztuje. Pierwsza kwota jest dla większości z nas zaporowa. Druga… kusi za bardzo, by o niej nie wspomnieć.

Ja już skorzystałem i cieszę się z zakupu jak małe dziecko. Byłbym jednak świnią, gdybym nie poinformował również i was o promocji. Zwłaszcza, że sam otrzymałem cynk na Twitterze (dzięki, Tomek!). Wam również z całego serca polecam ten sprzęt. Rozczaruje was tylko w momencie, gdy zdacie sobie sprawę, że nie potrzebujecie tak dobrego zestawu. W przeciwnym razie, no cóż, lepiej kupić się nie da.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA