REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. RTV

Ten soundbar z Dolby Atmos to pokaz wielkości producenta. Dziś można go kupić w niewiarygodnie niskiej cenie

Niedawno rozpływałem się w zachwytach nad tym sprzętem, nazywając go najlepszym możliwym zakupem za mieszczące się w granicach rozsądku pieniądze. Dziś – i tylko dziś – można go kupić w niewiarygodnie niskiej cenie.

Niesamowita promocja na soundbar Samsung HW-K950 z Dolby Atmos
REKLAMA
110 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Soundbary już od długiego czasu przestały być sprzętem typu nie mam miejsca na dobre kolumny, więc idę na kompromis. Postęp techniczny, jaki dokonał się w ciągu ostatnich lat wśród tych urządzeń jest imponujący. I choć puryści i audiofile słusznie zauważą, że porządne kolumny to nadal niezrównane źródło dźwięku, tak w przypadku większości z nas taki soundbar okaże się satysfakcjonującym rozszerzeniem możliwości naszego telewizora.

Jakiś czas temu Samsung wydał na rynek soundbar oznaczony jako HW-K950. Po wielu staraniach w końcu udało mi się go wypożyczyć i wam zrecenzować. Ten sprzęt to ewidentny pokaz siły producenta i dowód, że jego duże inwestycje w laboratoria dźwiękowe popłaciły. Niesamowite brzmienie w filmach i grach i zgodność z najnowszym standardem Dolby Atmos to tylko niektóre z jego atutów.

Dolby Atmos to nowa technika, a sprzęt z nią jest bardzo drogi.

System zgodny z tym standardem potrafi pozycjonować źródła dźwięku nie tylko dookoła nas – a więc w dwóch wymiarach – ale również i w pionie. Najczęściej wykorzystywaną przez producentów sprzętu techniką pozwalającą to osiągnąć jest umieszczanie dodatkowych głośników skierowanych ku górze. Oprogramowanie sprzętu steruje emisją dźwięku tak, by ten odbijał się od sufitu i zapewniał wspomnianą percepcję wysokości, z której ów dźwięk do nas dociera.

Większość producentów stosuje technikę sound beam do pozycjonowania dźwięku dookólnego i wspomniane dodatkowe pionowe głośniki. Samsung zdecydował się nie kombinować i do HW-K950 dołączył dwa tylne satelity. Te, podobnie jak główna jednostka, zawierają dodatkowe głośniki do Dolby Atmos. W zestawie otrzymujemy więc główny soundbar, subwoofer i wspomniane dwa satelity.

Po więcej szczegółów odsyłam do pełnej zachwytów recenzji. A potem zwrócę wam uwagę na niesamowitą promocję.

REKLAMA

W momencie opublikowania tego tekstu do publikacji pozostało 14 godzin do końca promocji w serwisie iBOOD. Soundbar ten został przeceniony z ceny 4500 zł aż do 2600 zł. Niektórzy zapewne łapią się za głowę, entuzjaści kina domowego wiedzą jednak, że sprzęt tej klasy – niestety – tyle kosztuje. Pierwsza kwota jest dla większości z nas zaporowa. Druga… kusi za bardzo, by o niej nie wspomnieć.

Ja już skorzystałem i cieszę się z zakupu jak małe dziecko. Byłbym jednak świnią, gdybym nie poinformował również i was o promocji. Zwłaszcza, że sam otrzymałem cynk na Twitterze (dzięki, Tomek!). Wam również z całego serca polecam ten sprzęt. Rozczaruje was tylko w momencie, gdy zdacie sobie sprawę, że nie potrzebujecie tak dobrego zestawu. W przeciwnym razie, no cóż, lepiej kupić się nie da.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA