REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Oprogramowanie

Nieco inaczej czytam teraz newsy. To za sprawą testowej wersji aplikacji Reddita

Uwielbiam Reddita. To w zasadzie jedyny serwis społecznościowy, z którego regularnie korzystam. I absolutnie jedyny, za którego płacę. Dzięki odświeżeniu aplikacji mobilnej korzystam jeszcze chętniej.

27.06.2018
18:45
Nieco inaczej czytam teraz newsy. To za sprawą testowej wersji aplikacji Reddita
REKLAMA

Do tej pory traktowałem Reddita raczej rozrywkowo - jako kopalnię ciekawostek, interesujących tematów, niesamowitych zdjęć, filmów i śmiesznych GIF-ów. Od paru dni się to jednak zmieniło. Teraz zanim przejrzę zakładki Home i Popular, najpierw robię sobie prasówkę w dziale News. Reddit jest teraz dla mnie na równi z Google News (Wiadomościami Google) oraz Reederem (Feedly) - stał się po prostu miejscem, w którym regularnie czytam.

REKLAMA
Reddit News - nowa, świetna funkcja w aplikacji Reddita class="wp-image-760009"

Wspomnianą nową zakładkę News widzą już teraz wybrani posiadacze iPhone’ów i iPadów - serwis dopiero testuje tę funkcję, ale można się spodziewać, że niebawem pojawi się ona również na Androidzie.

Po wejściu w Reddit News po raz pierwszy musimy poświęcić chwilkę na konfigurację. Do wyboru mamy kilka kategorii tematycznych:

 • wiadomości (ze Stanów Zjednoczonych i/lub ze świata),
 • polityka (na razie tylko ze Stanów),
 • biznes i/lub ekonomia,
 • technologia,
 • nauka,
 • sport,
 • e-sport i/lub gry,
 • rozrywka (oraz podkategorie: celebryci, komiksy, filmy, telewizja),
 • kryptowaluty.

Ja zaznaczyłem niemal wszystko z wyłączeniem sportu, celebrytów i komiksów. I jak na razie jestem z tego wyboru zadowolony.

Reddit News - nowa, świetna funkcja w aplikacji Reddita class="wp-image-760012"

Z Reddit News korzystam przynajmniej kilka razy dziennie. Często zaglądam, żeby sprawdzić, co ciekawego się dzieje na świecie, ale też po to, żeby monitorować tematy takie jak nauka, technologia i gry - czyli to, czym zajmuje się redakcja Spider’s Web. Reddit znacząco ułatwia mi teraz pracę.

Zmienił się też sposób, w jaki korzystam z całego serwisu. Wcześniej stworzyłem sobie kilka tematycznych multiredditów - są to prywatne foldery, do których dodałem tematycznie podobne subreddity. Miałem nawyk ich regularnego sprawdzania, aby kontrolować to, co dzieje się na rynku kryptowalut, w świecie nowych technologii, nauki lub po prostu, aby sprawdzić wiadomości ze świata.

Teraz Reddit odwalił robotę za użytkowników.

Nie trzeba już poświęcać czasu na tworzenie własnych multiredditów na tematy, które znalazły się w zakładce News. Reddit wykorzystał swoje mocne strony - olbrzymią bazę aktywnych użytkowników, którzy dodają niezliczone ilości nowych treści - aby stworzyć w końcu wygodny i łatwy do spersonalizowania generator newsów.

Jakiś czas temu Apple pokazał światu aplikację Apple News (jest niedostępna w Polsce). Niedawno Google odświeżył Google News, czyli aplikację, która w Polsce jest znana jako Wiadomości Google.

Prawdopodobnie Reddit poczuł na plecach oddech rywali. Niewykluczone, że w centrali firmy ktoś nawet powiedział „do licha, dlaczego te firmy robią kolejne aplikacje newsowe, skoro istnieje coś takiego jak Reddit”. Fakt, Reddit był dużo wcześniej i był/jest bardzo dobrym miejscem do tego, aby śledzić informacje z całego świata, ze wszystkich dziedzin i kategorii tematycznych.

Reddit wymagał jednak od użytkownika sporego zaangażowania. Samodzielne decydowanie o tym, jakie multireddity warto stworzyć, a następnie dodanie do nich odpowiednich subredditów wymagało sporo czasu spędzonego na poszukiwaniach i przedzieraniu się przez przepastne zasoby Reddita. Wiele osób mogło to zniechęcić i odstraszyć.

Reddit News - nowa, świetna funkcja w aplikacji Reddita class="wp-image-760018"
REKLAMA

Teraz nowy Reddit z funkcją Reddit News już nie straszy. Konfiguracja aplikacji jest łatwa, co może sprzyjać napływowi nowych użytkowników. Dzisiaj dać szansę apce Reddita jest znacznie łatwiej.

Reddit zawsze był dla mnie dość ważny - płacę za konto gold, aby pozbyć się reklam i móc testować nowe funkcje szybciej niż inni. Po ostatnich zmianach jestem jeszcze bardziej zadowolony.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA