REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Oby te pogłoski okazały się prawdziwe. Red Dead Redemption 2 może trafić na pecety

Druga część westernu od Rockstar Games to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier, których produkcja została już potwierdzona. Wiele wskazuje na to, że tym razem Read Dead Redemption pojawi się również w wersji na komputery PC.

22.06.2018
17:16
red-dead-redeption-2-wersja-na-pc-2
REKLAMA
REKLAMA

No dobra, z tym wiele mogłem trochę przesadzić. Jak na razie jedynym dowodem na pecetową wersję jest ten profil na portalu LinkedIn:

red-dead-redeption-2-wersja-na-pc class="wp-image-757582"

Należy on do jednego z programistów, który pracował dla Rockstar Games przez prawie całą ostatnią dekadę i który w swoim portfolio wymienił m.in. udział w tworzeniu Read Dead Redemption 2 w wersji na komputery PC. Informacja nie została potwierdzona przez studio Rockstar, ale w zasadzie to logiczne, że druga część ukaże się na wszystkie platformy.

Red Dead Redemption 2: wersja na PC jest bardzo prawdopodobna.

No bo czemu miałaby pojawić się tylko w wersjach na Xboksa i Playstation? Takie GTA V sprzedało się w 10 mln egzemplarzy na samej platformie Steam, co jest chyba najlepszym argumentem za tym, żeby nie ignorować pececiarzy. Zresztą obecna generacja konsol ma tak zbliżoną architekturę do komputerów PC, że stworzenie gry na wszystkie trzy platformy nie sprawia deweloperom już takich problemów, jak kiedyś.

Pierwsza część Red Dead Redemption nie ukazała się na pecety właśnie z tego powodu. Jej port był zbyt uciążliwy, przez co nieopłacalny. Obecna generacja konsol jest już o wiele bardziej kompatybilna z pecetem, więc ten problem już znikł.

Pamiętajcie, że nie jest to oficjalna informacja. Przynajmniej na razie.

REKLAMA

No dobrze, to skoro jest to tak oczywiste i opłacalne, to czemu Rockstar nie pochwalił się jeszcze tym, że Red Dead Redemption pojawi się też na pecety? Gdybym miał zgadywać, napisałbym, że chodzi o marketing. Na stronie change.org jakiś czas temu pojawiła się petycja, w której gracze proszą Rockstar Games o wersję pecetową. Widząc takie zainteresowanie, na miejscu studia Rockstar poczekałbym z tą informacją jeszcze trochę.

Tak, żeby zapewnić sobie darmowy rozgłos przed premierą gry. No i może być też tak, że pecetowa wersja ukaże się nieco później. Ciekawe, czy będzie można ją modować tak samo, jak GTA V?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA