1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

MSI ma hopla na punkcie wydajności. Nowe laptopy zawstydzą niejednego gamingowego desktopa

Firma MSI dość ochoczo czerpie z opinii mówiącej, że jest ona producentem jednych z najlepszych komputerów dla graczy. Zaprezentowane na Computex 2018 urządzenia to prawdziwe potwory.

msi notebooki 2018

Najnowsze gry w rozdzielczości 4K i w ustawieniach szczegółowości grafiki na ultra? Mało która produkcja zmęczy komputery od MSI. Są podobno nie tylko wydajne, ale również solidne, z wygodnymi mechanicznymi klawiaturami, przyzwoitymi gładzikami, bardzo dobrymi wyświetlaczami i wydajnym chłodzeniem.

Stoisko MSI zdecydowanie wyróżniało się na targach Computex 2018. Niekoniecznie wystrojem – nie ten jeden producent postawił na gamingową estetykę i fajną oprawę. Wchodząc do strefy wypełnionej po brzegi laptopami aż czuć ich moc. I to całkiem dosłownie, przez podmuch gorącego powietrza wywołany pracą ich wentylatorów.

msi notebooki 2018

Laptopy te mają podołać każdej grze wideo. Nie zabrakło też przefarbowanych lisów, czyli wcale-nie-gamingowych-laptopów z innym kolorem obudowy i układami Quadro zamiast GeForce – dla tych, którzy potrzebują ogromnej wydajności do pracy.

MSI na rok 2018 ma kilka asów w rękawie. I notebooków na Computex 2018.

msi notebooki 2018

Największe wrażenie robił oczywiście GT75 Titan. Choć określenie notebook wydaje się przy nim być nieco umowne. To taki desktop z wbudowanym wyświetlaczem, klawiaturą i z akumulatorem pełniącym bardziej rolę UPS-a niż zapewniającego długie godziny pracy. Komputer ten został wyposażony w procesor Core i9 i układ graficzny GeForce GTX 1080. Uzupełnieniem konstrukcji jest klawiatura Rapid Mechanical SteelSeries z podświetleniem LED RGB i karta sieciowa Aquantia obsługująca standard 10 GbE, co pozwoli na grę bez lagów i na szybkie pobieranie gier wideo z Internetu – wszak niektóre z nich wymagają kilkudziesięciu gigabajtów miejsca w pamięci. Możemy też wybrać czy preferujemy 120-hercowy wyświetlacz Full HD, czy też UHD.

msi notebooki 2018

Uwagę przykuł też MSI GE73 Raider RGB, i to nie tylko moją. Komputer został wyróżniony przez organizatora targów nagrodą  Computex 2018 Best Choice Category. W środku znajdziemy układ Core i7 8. generacji, GeForce’a GTX 1070 wysyłającego sygnał do 120-hercowego wyświetlacza Full HD (lub standardowego UHD) i wydajny system chłodzenia.

msi notebooki 2018

Jak ktoś nie lubi wielkich gamingowych krów, to polecam jego uwadze GF63. Choć mniej wydajny od swoich poprzedników, jest całkiem smukły. Co więcej, jego akumulator ma wystarczyć na 7 godzin zabawy. To 15,6-calowy komputer z układem Core i7. Gdzie tkwi haczyk? W układzie graficznym: w komputerze tym znajdziemy tylko GeForce’a 1050 Ti.