REKLAMA

MSI ma hopla na punkcie wydajności. Nowe laptopy zawstydzą niejednego gamingowego desktopa

Firma MSI dość ochoczo czerpie z opinii mówiącej, że jest ona producentem jednych z najlepszych komputerów dla graczy. Zaprezentowane na Computex 2018 urządzenia to prawdziwe potwory.

06.06.2018 13.11
msi notebooki 2018
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze gry w rozdzielczości 4K i w ustawieniach szczegółowości grafiki na ultra? Mało która produkcja zmęczy komputery od MSI. Są podobno nie tylko wydajne, ale również solidne, z wygodnymi mechanicznymi klawiaturami, przyzwoitymi gładzikami, bardzo dobrymi wyświetlaczami i wydajnym chłodzeniem.

Stoisko MSI zdecydowanie wyróżniało się na targach Computex 2018. Niekoniecznie wystrojem – nie ten jeden producent postawił na gamingową estetykę i fajną oprawę. Wchodząc do strefy wypełnionej po brzegi laptopami aż czuć ich moc. I to całkiem dosłownie, przez podmuch gorącego powietrza wywołany pracą ich wentylatorów.

msi notebooki 2018 class="wp-image-745318"

Laptopy te mają podołać każdej grze wideo. Nie zabrakło też przefarbowanych lisów, czyli wcale-nie-gamingowych-laptopów z innym kolorem obudowy i układami Quadro zamiast GeForce – dla tych, którzy potrzebują ogromnej wydajności do pracy.

MSI na rok 2018 ma kilka asów w rękawie. I notebooków na Computex 2018.

msi notebooki 2018 class="wp-image-745321"

Największe wrażenie robił oczywiście GT75 Titan. Choć określenie notebook wydaje się przy nim być nieco umowne. To taki desktop z wbudowanym wyświetlaczem, klawiaturą i z akumulatorem pełniącym bardziej rolę UPS-a niż zapewniającego długie godziny pracy. Komputer ten został wyposażony w procesor Core i9 i układ graficzny GeForce GTX 1080. Uzupełnieniem konstrukcji jest klawiatura Rapid Mechanical SteelSeries z podświetleniem LED RGB i karta sieciowa Aquantia obsługująca standard 10 GbE, co pozwoli na grę bez lagów i na szybkie pobieranie gier wideo z Internetu – wszak niektóre z nich wymagają kilkudziesięciu gigabajtów miejsca w pamięci. Możemy też wybrać czy preferujemy 120-hercowy wyświetlacz Full HD, czy też UHD.

msi notebooki 2018 class="wp-image-745324"

Uwagę przykuł też MSI GE73 Raider RGB, i to nie tylko moją. Komputer został wyróżniony przez organizatora targów nagrodą  Computex 2018 Best Choice Category. W środku znajdziemy układ Core i7 8. generacji, GeForce’a GTX 1070 wysyłającego sygnał do 120-hercowego wyświetlacza Full HD (lub standardowego UHD) i wydajny system chłodzenia.

REKLAMA
msi notebooki 2018 class="wp-image-745348"

Jak ktoś nie lubi wielkich gamingowych krów, to polecam jego uwadze GF63. Choć mniej wydajny od swoich poprzedników, jest całkiem smukły. Co więcej, jego akumulator ma wystarczyć na 7 godzin zabawy. To 15,6-calowy komputer z układem Core i7. Gdzie tkwi haczyk? W układzie graficznym: w komputerze tym znajdziemy tylko GeForce’a 1050 Ti.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA