REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Korzystasz z mBanku? Płacenie mTransferem jest teraz znacznie szybsze

W płatnościach online przy wykorzystaniu mTransferu pojawiła się świetna nowość. Przelew wyślemy potwierdzając go BLIK-iem, bez konieczności logowania na rachunek bankowy.

29.06.2018
13:42
Inteligentny wpłatomat kasjerski od mBanku
REKLAMA
REKLAMA

Klienci mBanku mogą już płacić online w znacznie szybszy sposób niż wcześniej. Jeszcze do wczoraj korzystając z mTransferu trzeba było kliknąć w tzw. pay by link, następnie w specjalnym formularzu podać identyfikator i hasło do konta bankowego, a na koniec zatwierdzić operację korzystając z kodu przepisanego z SMS-a lub z jednorazowego hasła.

 class="wp-image-761248"

Od wczoraj cały proces można znacznie uprościć, ponieważ płatności realizowane przez mTransfer można potwierdzać kodem BLIK. Autoryzację przeprowadzamy przepisując kod BLIK z aplikacji mBanku, a następnie potwierdzając płatność w aplikacji.

Efekt? Płatności poprzez mTransfer są dużo wygodniejsze.

Korzystając z weryfikacji BLIK-iem musimy przepisać sześciocyfrowy kod i kliknąć jeden przycisk w aplikacji. Trwa to znacznie krócej od wpisywania loginu i hasła i przepisywania kodu z SMS-a, a dodatkowo daje znacznie mniejsze pole do pomyłki przy wprowadzaniu danych. Nie trzeba też pamiętać loginu i hasła do konta.

REKLAMA

Po wprowadzeniu nowości płatność poprzez mTransfer jest równie szybka, co zwykła płatność przy użyciu BLIK-a. Cały proces sprowadza się do tego samego, czyli potwierdzenia transakcji jednorazowym kodem.

Metoda weryfikacji BLIK-iem trafiła wcześniej do klientów innych banków, w tym PKO i ING Banku Śląskiego. Zupełnie się temu nie dziwię, bo odkąd mój bank zaczął wspierać BLIK, w płatnościach online korzystam tylko z tego rozwiązania. BLIK-a polubiło znacznie więcej polskich internautów. W I kwartale 2018 roku wykonano przy jego pomocy ok. 10,5 mln transakcji online. Kolejne 3,5 mln razy korzystano z BLIK-a poza internetem, np. do płatności w sklepach stacjonarnych. To duże liczby, więc bardzo możliwe, że kolejne banki pójdą śladem mBanku, PKO i ING.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA