Social media  / News

Ta nowa funkcja na Facebooku sprawi, że poczujesz się staro i po cichu nad sobą zapłaczesz

Ilu z was, drodzy czytelnicy, korzysta regularnie z facebookowych transmisji na żywo? Albo w ogóle z jakiejkolwiek platformy do transmitowania treści wideo na żywo? Lajwy to bez wątpienia domena młodych.

I niby zdawałem sobie z tego sprawę już od jakiegoś czasu, ale dopiero dzisiaj doszło do mnie, że między tym, w jaki sposób korzystam z sieci ja i sposobem, w jaki korzysta z niego młodzież w wieku wczesnoszkolnym istnieje ogromna, monstrualna wręcz przepaść.

I ta przepaść będzie się coraz bardziej pogłębiać, aż ludzie z mojego pokolenia zaczną być postrzegani tak samo, jak dzisiaj wszyscy patrzymy na najstarsze pokolenie, przyklejone do swoich prymitywnych radioodbiorników z antenką. I nie piszę tego ani złośliwie, ani po to, żeby się w jakiś sposób wywyższać. Technicznie rzecz biorąc tę ewolucję w korzystaniu z nowych technologii można zapewne dodać do składu tzw. zmiany pokoleniowej i czym prędzej się z nią pogodzić. Inaczej tego nie widzę.

Tak samo, jak nie widzę siebie korzystającego z Lip Sync Live na Facebooku.

Zapytacie pewnie: jaki Lip Sync? Co to jest? A komu to potrzebne? Ano okazuje się, że szanowna młodzież uwielbia aplikacje tego typu. Działają one tak:

W skrócie: Lip Sync to takie karaoke z playbacku. W sensie: odpalamy sobie transmisję live na Facebooku, wybieramy jedną z dostępnych piosenek w zakładce Lip Sync i udajemy, że śpiewamy. I to jest popularne. I młodzi ludzie z tego korzystają (wystarczy spojrzeć na sukces musical.ly) i uwielbiają oglądać lipsynki swoich znajomych. I nic na to nie poradzimy. Zmiana pokoleniowa.

Szkoda tylko, że nowa rozrywkowa funkcja jest jak na razie niedostępna w naszym kraju. Facebook testuje ją w wybranych regionach, udostępniając tamtejszym użytkownikom dość skromną bibliotekę utworów muzycznych, w której już teraz znajdziemy kilka hitów w wykonaniu takich artystów, jak: Ed Sheeran, Drake, Guns'n'Roses, czy Camila Cabello. Ciekawe, jaki wpływ na popularność danego artysty będzie miała jego obecność tego typu platformach.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst