REKLAMA

Zmiany w Kontach Google. Teraz łatwo zapanujesz nad swoimi danymi, kontaktami i subskrypcjami

Google pochwaliło się na swoim blogu wprowadzeniem nowych funkcji związanych z zarządzeniem Kontem Google. Dostęp do naszych danych osobistych, zarejestrowanych urządzeń, płatności, subskrypcji i kontaktów ma być teraz o wiele prostszy.

21.06.2018 17.38
Zmiany w Kontach Google. Będzie łatwy dostęp do ustawień i danych
REKLAMA
REKLAMA

Nowe funkcje są dostępne już od dzisiaj dla wszystkich użytkowników systemu Android i zostaną wdrożone także na iOS oraz w przeglądarce jeszcze w tym roku.

Konto Google ma nową wyszukiwarkę

konto-google-2 class="wp-image-757069"

Na Koncie Google pojawiła się nowa opcja wyszukiwania, która umożliwia odnalezienie ustawień i innych potrzebnych w danej chwili informacji. Jak zmienić hasło, jak znaleźć nasz telefon, etc.

Prywatność i bezpieczeństwo

konto-google class="wp-image-757072"

Żeby pomóc użytkownikom w zarządzaniu ustawieniami prywatności, Google udostępniło nowy wygląd interfejsu Konta Google. Dzięki temu w bardzo przejrzysty sposób możemy skontrolować co i komu tak właściwie udostępniamy. Jeśli ktoś chciałby zmienić te ustawienia, wystarczy skorzystać z zakładki „Dane i personalizacja” i wybrać którego rodzaju aktywności mają być zapisywane na naszym koncie.

Nowe Konto Google wyświetlać też będzie powiadomienia, jeśli algorytm wykryje, że użytkownik może zwiększyć swoje bezpieczeństwo wybierając jakąś dodatkową opcję. W ramach tej funkcji Google sugeruje np. usunięcie z konta urządzeń, z których już dawno nie korzystamy albo odinstalowanie niezweryfikowanych aplikacji z dostępem do informacji na naszym koncie. Przydatne i wygodne.

Google zapowiada, że to nie koniec zmian

REKLAMA
konto-google-3 class="wp-image-757075"

Wcale mnie to zresztą nie dziwi. Google oferuje swoim użytkownikom coraz więcej usług, które wymagają posiadania Konta Google. Dzisiaj jest to centralny hub do zarządzania naszymi płatnymi subskrypcjami, urządzeniami z Androidem i płatnościami wykonywanymi za pośrednictwem Google Pay. Google wciąż szuka nowych usług, do których mogłoby zachęcić swoich użytkowników. To jasne, że Konto Google będzie ewoluować tak długo, jak usługi tej firmy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA