REKLAMA

Huawei Watch 2 2018 już jest i obsługuje eSIM

Huawei Watch 2 2018 nie zbije cię z nóg nowymi możliwościami. To odświeżona wersja starego modelu, w której pojawiła się tylko jedna zmiana. 

01.06.2018 18.54
Huawei Watch 2 2018 to powtórka z rozywki z jedną drobną zmianą
REKLAMA
REKLAMA

Chińska firma potrafi robić dobre smartwatche. Pierwszy Huawei Watch zachwycił świat przepięknym designem. Wyróżniał się i zdejmował z inteligentnych zegarków odium nerdowskiej zabawki, z którą trochę wstyd się pokazać na mieście. Huawei Watch 2 zrezygnował z elegancji na rzecz zdecydowanie bardziej sportowego wzornictwa. Przestał się przez do wyróżniać wyglądem, ale nadal pozostawał jednym z najlepszych smartwatchów z Androidem.

Huawei Watch 2 2018 miał już swoją premierę w Chinach. Powiedzenie, że nie różni się przesadnie od starszego modelu, będzie eufemizmem. Normalnie bardzo nie lubię, gdy ktoś dodaje do nowych wersji rok, bo według mnie wprowadza to zamieszanie na rynku i ułatwia pogubienie się w modelach. Tym razem jestem jednak w stanie przyznać producentowi rację. Wprowadzenie jednej zmiany i nowych opcji kolorystycznych to trochę za mało, żeby chwalić się nowym modelem.

Huawei Watch 2 2018 wspiera eSIM.

Nowy smartwatch będzie wspierał dwa rodzaje kart SIM (będzie też dostępny bez GSM), w tym, co jest nowością, eSIM. Dzięki temu nie będziesz już musiał porywać albo pożyczać dziecka od sąsiada, żeby swoimi małymi rączkami poradziło sobie ze wsadzeniem karty nanoSIM. Karta jest już wbudowana w płytę główną urządzenia i robi dokładnie to samo, co jej wyjmowana koleżanka po fachu. To rozwiązanie z powodzeniem jest już wykorzystywane w Samsungu Gear S2 czy Apple Watchu 3. Niestety w Huawei Watchu 2 2018 pojawia się tylko w jednej wersji kolorystycznej, która spodoba się i lubiącym połączeniem czarnego z jaskrawym żółtym i fanom Black Canary.

 class="wp-image-742831"

Na szczęście tym problemem nie musimy się na razie przejmować - w Polsce żaden z operatorów nie oferuje jeszcze obsługi eSIM.

REKLAMA

Poza tym wszystko w odświeżonym smartwatchu Huaweia pozostanie po staremu, co martwi tylko trochę, biorąc pod uwagę, że wcale źle nie było. Procesor Snapdagon 2100 i 768 MB RAM-u i 4 GB na dane, do tego akumulator o pojemności 420 mAh.

W wersji z kartą eSIM smartwatch będzie kosztował w Chinach równowartość ok. 1145 zł, z normalną kartą ok. 1090 zł. Polskich cen niestety na razie jeszcze nie znamy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA