1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Gears 5, Gears Pop i Gears Tactics - gracze dostaną aż trzy gry z serii Gears of War, każda diametralnie różna

Nadchodzą nowe Gearsy. Nie jeden, nie dwa, ale aż trzy tytuły na popularnej licencji. Każda gra będzie zupełnie inna i każdy powinien znaleźć na poniższej liście coś dla siebie. Osobiście nie mogę się doczekać Gears 5, ale Gears Tactics na pewno również dam szansę. Gears Pop pewnie z czystej ciekawości wyląduje z kolei na moim smartfonie.

Gears 5, Gears Pop i Gears Tactics - aż trzy nowe gry z serii Gears of War!

Czym jest Gears Pop?

To gra tworzona z myślą o Androidzie oraz iOS. Tytuł nie będzie pełnoprawną odsłoną serii, ale bardziej sympatyczną wariacją marki, dostosowaną do możliwości dotykowych ekranów. W Gears Pop pojawią się zminiaturyzowane wersje popularnych postaci z Gears of War, wyglądające jak popularne figurki Funko Pop doskonale znane geekom i nerdom.

Gears Pop zadebiutuje dopiero w 2019 roku. Niestety, wciąż nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądać rozgrywka w przenośnym tytule. Wiadomo natomiast, że Funko Pop wypuściło dotychczas aż szesnaście figurek na licencji Gears of War i bardzo prawdopodobne, że wszystkie one pojawią się w grze na Androida oraz iOS.

Czym jest Gears Tactics?

Jeżeli cenicie serię turowych gier strategicznych XCOM, to będziecie bardzo zadowoleni. Gears Tactics wygląda jak klon kultowej serii UFO. Gracz dowodzi tutaj kilkuosobową grupą żołnierzy o unikalnym ekwipunku oraz unikalnych umiejętnościach. Turowa rozgrywka polega na wykorzystaniu osłon, współpracy drużyny i taktyk oskrzydlających.

Gratką dla fanów uniwersum Gears of War będzie historia z Gears Tactics. Akcja gry rozgrywa się przed wydarzeniami z Gears of War oraz Gears of War Judgement. Zobaczymy pierwszy, zakrojony na szeroką skalę i zbierający wielkie żniwo śmierci konflikt z Locustami, po którym planeta zamieniła się w post-apokaliptyczną ruinę.

Gears 5 - pełnoprawna kontynuacja serii zapowiada się naprawdę dobrze.

Na koniec fani zostali uraczeni naprawdę solidnym materiałem poświęconym nadchodzącemu Gears 5. W nim zobaczymy dwóch Feniksów - Markusa oraz jego syna J.D - przeżywających kolejną przygodę w zrujnowanym, niebezpiecznym świecie. Tym razem główny wątek fabularny ma być nieco bardziej tajemniczy, a bohaterowie zabiorą gracza tam, gdzie „wszystko się rozpoczęło“. Cokolwiek to znaczy.

Twórcy Gears 5 zaserwują graczom zupełnie nowy typ przeciwników, łączących sztuczną inteligencję i robotyczną naturę maszyn z żywymi, zmutowanymi organizmami. Mechaniczne udoskonalenia oczywiście nie są niczym nowym w Gears of War (wystarczy spojrzeć na potężnego, masywnego Brumaka), lecz tak zachowujących się przeciwników o tak dynamicznie zmieniającej się naturze nie widziałem w tym uniwersum jeszcze nigdy wcześniej.

Niestety, Gears 5 również pojawi się na konsolach Xbox oraz komputerach z Windows dopiero w 2019 roku.