REKLAMA

Gears 5, Gears Pop i Gears Tactics - gracze dostaną aż trzy gry z serii Gears of War, każda diametralnie różna

Nadchodzą nowe Gearsy. Nie jeden, nie dwa, ale aż trzy tytuły na popularnej licencji. Każda gra będzie zupełnie inna i każdy powinien znaleźć na poniższej liście coś dla siebie. Osobiście nie mogę się doczekać Gears 5, ale Gears Tactics na pewno również dam szansę. Gears Pop pewnie z czystej ciekawości wyląduje z kolei na moim smartfonie.

10.06.2018 22.38
Gears 5, Gears Pop i Gears Tactics - aż trzy nowe gry z serii Gears of War!
REKLAMA
REKLAMA

Czym jest Gears Pop?

To gra tworzona z myślą o Androidzie oraz iOS. Tytuł nie będzie pełnoprawną odsłoną serii, ale bardziej sympatyczną wariacją marki, dostosowaną do możliwości dotykowych ekranów. W Gears Pop pojawią się zminiaturyzowane wersje popularnych postaci z Gears of War, wyglądające jak popularne figurki Funko Pop doskonale znane geekom i nerdom.

Gears Pop zadebiutuje dopiero w 2019 roku. Niestety, wciąż nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądać rozgrywka w przenośnym tytule. Wiadomo natomiast, że Funko Pop wypuściło dotychczas aż szesnaście figurek na licencji Gears of War i bardzo prawdopodobne, że wszystkie one pojawią się w grze na Androida oraz iOS.

Czym jest Gears Tactics?

 class="wp-image-748582"

Jeżeli cenicie serię turowych gier strategicznych XCOM, to będziecie bardzo zadowoleni. Gears Tactics wygląda jak klon kultowej serii UFO. Gracz dowodzi tutaj kilkuosobową grupą żołnierzy o unikalnym ekwipunku oraz unikalnych umiejętnościach. Turowa rozgrywka polega na wykorzystaniu osłon, współpracy drużyny i taktyk oskrzydlających.

Gratką dla fanów uniwersum Gears of War będzie historia z Gears Tactics. Akcja gry rozgrywa się przed wydarzeniami z Gears of War oraz Gears of War Judgement. Zobaczymy pierwszy, zakrojony na szeroką skalę i zbierający wielkie żniwo śmierci konflikt z Locustami, po którym planeta zamieniła się w post-apokaliptyczną ruinę.

Gears 5 - pełnoprawna kontynuacja serii zapowiada się naprawdę dobrze.

Na koniec fani zostali uraczeni naprawdę solidnym materiałem poświęconym nadchodzącemu Gears 5. W nim zobaczymy dwóch Feniksów - Markusa oraz jego syna J.D - przeżywających kolejną przygodę w zrujnowanym, niebezpiecznym świecie. Tym razem główny wątek fabularny ma być nieco bardziej tajemniczy, a bohaterowie zabiorą gracza tam, gdzie „wszystko się rozpoczęło“. Cokolwiek to znaczy.

Twórcy Gears 5 zaserwują graczom zupełnie nowy typ przeciwników, łączących sztuczną inteligencję i robotyczną naturę maszyn z żywymi, zmutowanymi organizmami. Mechaniczne udoskonalenia oczywiście nie są niczym nowym w Gears of War (wystarczy spojrzeć na potężnego, masywnego Brumaka), lecz tak zachowujących się przeciwników o tak dynamicznie zmieniającej się naturze nie widziałem w tym uniwersum jeszcze nigdy wcześniej.

REKLAMA

Niestety, Gears 5 również pojawi się na konsolach Xbox oraz komputerach z Windows dopiero w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA