REKLAMA

Nareszcie jest! Oto Fenix 5 Plus z mapami, opcją odtwarzania muzyki i płatnościami

Jeden z najlepszych zegarków sportowych na świecie właśnie stał się dużo ciekawszą propozycją. Nowy Garmin Fenix 5 Plus nie tylko pomoże nam w treningu, ale też pozwoli zapłacić za zakupy i... uniezależnić się od telefonu.  

18.06.2018 12.51
Oto Fenix 5 Plus z mapami, opcją odtwarzania muzyki i płatnościami
REKLAMA
REKLAMA

Premiera Fenixa 5 Plus, szczególnie w takiej formie, nie jest wielką niespodzianką. Pomimo tego, że jest to zegarek teoretycznie skierowany dla tych, których najbardziej interesują wyniki, a nie gadżety, funkcje z niższych serii musiały w końcu trafić do najdroższego (albo jednego z najdroższych) z zegarków Garmina.

Fenix 5 Plus = Fenix 5/5s/5x + muzyka, mapy i płatności

I trafiły. A dokładniej trafiły do wszystkich trzech modeli z serii Fenix 5. Do oferty firmy dołącza więc od teraz Fenix 5 Plus, Fenix 5S Plus oraz Fenix 5X Plus. Jest tu jednak jedna kluczowa zmiana. O ile bowiem w przypadku standardowej serii 5 mapy topograficzne oferowała wyłącznie odmiana 5X, o tyle teraz możemy nie rezygnując z map zdecydować się na zegarek o mniejszej tarczy. Garmin zresztą zachęca do tego hasłem „Zwiększaj cele, a nie zegarek GPS”.

Do wyboru są w sumie trzy opcje o niemal takich samych możliwościach. Kompaktowy 5S Plus z kopertą 42 mm, standardowy 5 Plus z kopertą 47 mm, a także największy 5X z kopertą 51 mm. Tak, wszystkie te zegarki obsługują mapy topograficzne (16 GB pamięci na mapy) i wszystkie oferują miejsce na 500 utworów (niestety ze wsparciem tylko dla Deezera i iHeartRadio), których możemy słuchać w dowolnej chwili po podłączeniu słuchawek Bluetooth. Każdy z nich pozwoli też na realizację płatności z wykorzystaniem Garamin Pay, choć na razie w Polsce system ten obsługuje jedynie bank BZ WBK.

Wspólne dla wszystkich zegarków z serii Fenix 5 Plus będzie także wsparcie dla systemu lokalizacji Galileo.

Co różni nowe Fenixy?

Fenix 5x Plus nie wyróżnia się już mapami, za to m.in. w standardzie posiada szafirowe szkło chroniące wyświetlacz, a także - jako jedyny z serii - pulsoksymetr, który ma pomóc m.in. w pomiarze „stopnia aklimatyzacji na dużych wysokościach”. 5X Plus, tak jak i 5 Plus można zakupić z tytanową ramką i bransoletą.

Do tego Fenix 5X Plus oferuje najdłuższy czas zapisu trasy przy oszczędnych ustawieniach - maksymalnie do 32 godzin. Przy standardowej rejestracji trasy Fenix 5X Plus wytrzyma 13 godzin.

Poza tym większość funkcji jest wspólna, a różnice dotyczą głównie wersji wykończeniowych. 

Ile kosztuje nowy Garmin Fenix 5 Plus?

REKLAMA

Małą fortunę. Najtańszy Garmin Fenix 5S Plus kosztuje ok. 800 euro, podobnie jak bazowa odmiana 5 Plus. Fenix 5X Plus kosztuje natomiast 850 euro za najtańszą wersję i aż 1150 euro za wydanie tytanowe.

Tanio więc nie jest, ale jest spora szansa, że mimo wszystko warto. Według oficjalnej strony Garmina termin realizacji zamówień na dowolny model z nowej serii to 1-3 dni robocze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA