REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Lipiec 2018 na Xbox One: porównujemy Games with Gold oraz Game Pass

Co miesiąc użytkownicy Xboksa sprawdzają, co Microsoft przygotował dla nich w ramach promocji Games With Gold. Dodatkowo, od pewnego czasu zaglądają też do oferty Xbox Game Pass - osobnego abonamentu z grami.

28.06.2018
20:37
Xbox One: porównujemy Games with Gold oraz Game Pass
REKLAMA
REKLAMA

Istnieje jeszcze trzeci abonament na konsoli Microsoft: EA Access, zawiera on jednak jedynie gry EA i jest aktualizowany dość nieregularnie. W odróżnieniu od EA Access, do Xbox Game Pass dodawane są nowe gry kilka razy w miesiącu, a w ramach Games With Gold gracze otrzymują regularnie cztery gry miesięcznie na stałe.

Przyjrzyjmy się, co nowego czeka graczy w obu abonamentach w lipcu.

Games With Gold

Mam wrażenie, że Microsoft nie rozpieścił specjalnie graczy w pierwszym miesiącu wakacji. Oto cztery gry które zostaną dodane do biblioteki użytkowników posiadających abonament Xbox Live Gold w lipcu.

Xbox One: Assault Android Cactus

Przez cały lipiec użytkownicy będą mogli dodać do swojego konta grę Assault Android Cactus. Nie wiecie co to za gra? Ja również nie wiedziałem. Assault Android Cactus okazał się być tzw. twin stick shooterem, czyli grą w której sterujemy i strzelamy za pomocą obu gałek analogowego pada. Gra osadzona jest w kolorowym uniwersum science-fiction a jej normalna cena to 59,99 złotych.

 class="wp-image-761023"

Xbox One: Death Squared

Od 15 lipca do 15 sierpnia posiadacze abonamentu będą mogli ściągnąć grę Death Squared. Jest to logiczna łamigłówka przeznaczona dla 1, 2 lub 4 graczy. Roszkosze wspólnego łamania głowy normalnie kosztowały również 59,99 złotych.

 class="wp-image-761020"

Xbox 360: Virtua Fighter 5 Final Showdown

Od 1 do 15 lipca użytkownicy Xbox One oraz Xbox 360 będą mogli pobrać bijatykę ze słynnej serii Virtua Fighter. Wydana przez SEGA gra pochodzi oryginalnie z 2007 roku i kosztuje w sklepie online 54,99 złotych.

 class="wp-image-761017"

Xbox 360: Splinter Cell Conviction

Chyba najlepsza gra w lipcowym zestawieniu. Pobierzemy ją od 16 do 31 lipca i pokierujemy w niej Samem Fisherem poszukującym zabójcy swojej córki. Dla mnie jedna z najlepszychh gier w serii. Normalnie zapłacimy za nią w sklepie online 49,99 złotych.

 class="wp-image-761014"

Xbox Game Pass

Jak zwykle, do Game Pass gry dodawane są w paczkach kilka razy w miesiącu. Tym razem otrzymamy następujące nowości.

1 lipca

Uwaga: niektóre z gier zaplanowanych na 1 lipca już pokazują opcję darmowej instalacji dla posiadaczy Game Pass.

 • DiRT 4 - najnowsza odsłona gry o wyścigach terenowych - niewątpliwe dobry dodatek do biblioteki Game Pass.
 • Zombie Army Trilogy - strzelanka o horrorowej tematyce która ma swoich wiernych fanów
 • ABZU - artystyczna gra w podwodną eksplorację od twórców Journey
 • Shadow Complex Remastered - świetna metroidvania z niezłą fabułą dobrą dla miłośników teorii spiskowych
 • The Elder Scrolls Oblivion - ta gra nie wymaga przedstawiania
 • Fallout 3 - tytuł tej gry również mówi sama za siebie
 • Human Fall Flat - zabawna gra indie oparta na fizyce
 class="wp-image-761011"

10 lipca

 • Bomber Crew - symulator bombowca, w którym musimy zarządzać załogą i paliwem

11 lipca

REKLAMA
 • Warhammer: Vermintide 2 - gra kooperacyjna dla 4 graczy nieco przypominająca Left 4 Dead umieszczona w uniwersum Warhammera

Czy powyższe gry to dobry dodatek do biblioteki gracza, każdy zdecyduje sam, chyba jednak w tym miesiącu widzimy spadek formy oferty Games With Gold, w porównaniu z tym, co otrzymają posiadacze abonamentu Game Pass. Być może oznacza to chwilowy kryzys, a może Microsoft próbuje nieco inaczej rozłożyć akcenty pomiędzy obiema ofertami; nie zapominajmy, że darmowy gry z subskrypcją Gold były początkowo jedynie promocją a nie stałym zobowiązaniem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA