Social media  / News

Teraz jestem już całkiem gotowa na Mundial. Facebook uzupełnił moje braki w zestawie kibica

Myślałam, że jestem gotowa na Mundial, a całe zaopatrzenie jest już na miejscu. Lodówka pełna napojów, solone orzeszki w szafce, czapka z daszkiem w narodowych barwach (na szalik trochę jest jednak za ciepło), a jednak czegoś brakowało. Dał mi to Facebook.

Nie wiedziałam czego mi brakuje, dopóki dziś nie włączyłam Facebooka. W swoim ograniczeniu myślałam o Mundialu tylko w kontekście oglądania go przed telewizorem z rodziną i znajomymi, omawiania wyników na żywo i kłócenia się o to, kto wyjdzie z grupy, a przecież to tylko część doświadczenia. No bo czasem trzeba też wyjść do ludzi, a gdzie są ludzie — w internecie.

Facebook

Facebook ma specjalne animacje na Mundial.

Facebook uzupełnił moje braki w zestawie kibica i wprowadził nowe Mundialowe reakcje, dzięki którym w odpowiednich momentach meczu można zaspamować z radości znajomych i wyrazić swoje szczęście w postaci kolorowej animacji, sprawnie przemykającej przez ekran komputera, tabletu lub smartfonu.

Nowe animacje są dwojakiego rodzaju. Szyte na miarę reakcje na gola różnych narodowych reprezentacji, dopasowane do nich kolorem i atrybutami oraz jedna uniwersalna, w sam raz na wypadek, gdybyście po zbyt długim i intensywnym kibicowaniu zapomnieli już, kto właśnie z kim gra.

Gooaal aktywuje animację z piłką trafiająca do siatki i lasem niebieskich uniesionych w górę rąk. Podczas gdy dłonie kibiców-zombie (no bo dlaczego są niebieskie?) podrygują radośnie, wystrzelona zza kadru piłka jak kometa pomyka ku górze ekranu na ewidentny aut.

W przypadku animacji świętujących gola strzelonego przez konkretne drużyny narodowe, najpierw przez ekran leci pas kolorów w barwach danego kraju, a za nim moc mniej lub bardziej kojarzonych z kibicowaniem przedmiotów. Piłka, szalik, flaga, trąbka i nakrycie głowy (w wypadku Polski to coś przypomina nieślubne dziecko cylindra z melonikiem?). Niektóre kraje dostały także dodatkowe przedmioty pasujące do reprezentacji — Argentyna ma słońce, Francuzi koguta, a Brazylijczycy kolorowe okulary przeciwsłoneczne.

Nie wiadomo, ile konkretnie jest zawołań, które wywołują animację, ale jak znajdziecie coś, czego nie ma na liście, dajcie znać, chętnie dopiszę. Na razie znalezione to:

Gooaal
Polska Gola!
Vamos Argentina
Vamos Espana
Vai Brasil
Forca Portugal
Auf geht's Deutschland
Allez les bleus
Come on Belgium
Come on England

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst