REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Teraz jestem już całkiem gotowa na Mundial. Facebook uzupełnił moje braki w zestawie kibica

Myślałam, że jestem gotowa na Mundial, a całe zaopatrzenie jest już na miejscu. Lodówka pełna napojów, solone orzeszki w szafce, czapka z daszkiem w narodowych barwach (na szalik trochę jest jednak za ciepło), a jednak czegoś brakowało. Dał mi to Facebook.

14.06.2018
20:57
Facebook uzupełnił braki w zestawie kibica. Wprowadził piłkarskie reakcje
REKLAMA
REKLAMA

Nie wiedziałam czego mi brakuje, dopóki dziś nie włączyłam Facebooka. W swoim ograniczeniu myślałam o Mundialu tylko w kontekście oglądania go przed telewizorem z rodziną i znajomymi, omawiania wyników na żywo i kłócenia się o to, kto wyjdzie z grupy, a przecież to tylko część doświadczenia. No bo czasem trzeba też wyjść do ludzi, a gdzie są ludzie — w internecie.

Facebook class="wp-image-752824"

Facebook ma specjalne animacje na Mundial.

Facebook uzupełnił moje braki w zestawie kibica i wprowadził nowe Mundialowe reakcje, dzięki którym w odpowiednich momentach meczu można zaspamować z radości znajomych i wyrazić swoje szczęście w postaci kolorowej animacji, sprawnie przemykającej przez ekran komputera, tabletu lub smartfonu.

Nowe animacje są dwojakiego rodzaju. Szyte na miarę reakcje na gola różnych narodowych reprezentacji, dopasowane do nich kolorem i atrybutami oraz jedna uniwersalna, w sam raz na wypadek, gdybyście po zbyt długim i intensywnym kibicowaniu zapomnieli już, kto właśnie z kim gra.

Gooaal aktywuje animację z piłką trafiająca do siatki i lasem niebieskich uniesionych w górę rąk. Podczas gdy dłonie kibiców-zombie (no bo dlaczego są niebieskie?) podrygują radośnie, wystrzelona zza kadru piłka jak kometa pomyka ku górze ekranu na ewidentny aut.

 class="wp-image-752836"

W przypadku animacji świętujących gola strzelonego przez konkretne drużyny narodowe, najpierw przez ekran leci pas kolorów w barwach danego kraju, a za nim moc mniej lub bardziej kojarzonych z kibicowaniem przedmiotów. Piłka, szalik, flaga, trąbka i nakrycie głowy (w wypadku Polski to coś przypomina nieślubne dziecko cylindra z melonikiem?). Niektóre kraje dostały także dodatkowe przedmioty pasujące do reprezentacji — Argentyna ma słońce, Francuzi koguta, a Brazylijczycy kolorowe okulary przeciwsłoneczne.

 class="wp-image-752827"
REKLAMA

Nie wiadomo, ile konkretnie jest zawołań, które wywołują animację, ale jak znajdziecie coś, czego nie ma na liście, dajcie znać, chętnie dopiszę. Na razie znalezione to:

Gooaal
Polska Gola!
Vamos Argentina
Vamos Espana
Vai Brasil
Forca Portugal
Auf geht's Deutschland
Allez les bleus
Come on Belgium
Come on England

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA