REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Dobra wiadomość: Command & Conquer powraca. Zła wiadomość: jako darmowa gra mobilna

Po wielkim blamażu z mobilną odsłoną kultowego Dungeon Keepera Electronic Arts ryzykuje z kolejną wspaniałą marką, którą miło wspomina wiele starszych graczy. Tym razem chodzi o serię strategiczną Command & Conquer, której najnowsza odsłona jest dotykową grą dla Androida oraz iOS.

09.06.2018
21:58
Dobra wiadomość: Command & Conquer powraca. Zła: jako gra mobilna
REKLAMA
REKLAMA

Do końca 2018 roku EA wyda kolejną grę z serii Command & Conquer. Jeżeli zaczęliście się ekscytować, to mam dla was złą wiadomość. Zamiast pełnoprawnej gry strategicznej na komputery osobiste dostaniemy uproszczoną mobilną aplikację, dedykowaną smartfonom i tabletom z systemami iOS oraz Android. Tak, ten dźwięk to spadające plastikowe wiadro, z którego właśnie wylało się kilka litrów lodowatej wody.

Command & Conquer Rivals to kolejny klon Clash Royale

EA wykorzystało znane, lubiane i rozpoznawalne jednostki oraz budowle, a następnie wcisnęło je do mobilnej produkcji o przyzwoitej grafice. Jednak zamiast spróbować zrewolucjonizować gatunek mobilnych strategii dotykowych, Elektronicy tworzą kopię najbardziej dochodowym gier z Google Play i App Store. Na obronę EA można napisać, że jednostkami w ich mobilnym tytule da się przynajmniej częściowo sterować, a aplikacja jest nieco bardziej rozbudowana od Clash Royale.

Mimo tego trochę szkoda, że Command & Conquer Rivals to kolejna popularna marka, która została przerobiona na dotykową strategię. Wcześniej podobny los spotkał między innymi Gwiezdne wojny. Wtedy również była to sprawka producentów z Electronic Arts.

 class="wp-image-747739"
REKLAMA

W Command & Conquer Rivals można zagrać już teraz na Androidzie.

Warunkiem jest posiadanie amerykańskiego konta dla Google Play. Zainteresowani mogą skorzystać z nowej witryny WWW, za pomocą której zgłoszą swoją chęć do wzięcia udziału w alfa-testach. Jest wyłącznie kwestią czasu, aż plik instalacyjny apk pojawi się w sieci, możliwy do pobrania dla każdego zainteresowanego. Zapewne wtedy też opiszemy nasze wrażenia z Command & Conquer Rivals.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA