REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech

Fani fizycznych klawiatur w telefonach będą wniebowzięci. Oto BlackBerry Key2

W zeszłym roku światło dzienne ujrzał BlackBerry KeyOne. Pierwszy smartfon z fizyczną klawiaturą wyprodukowany przez chińskiego licencjobiorcę BlackBerry - firmę TCL. Dziś poznaliśmy jego następcę.

blackberry-key2
REKLAMA
151 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

BlackBerry Key2 wydaje się być smartfonem, który spełnia wszystkie oczekiwania osób tęskniących za fizyczną klawiaturą. Ma dość dobrą specyfikację, wszystkie potrzebne nowinki techniczne i solidną konstrukcję. Czego chcieć więcej?

BlackBerry Key2: specyfikacja

Zacznijmy od procesora. Miejsce Snapdragona 625 z KeyOne zajął Snapdragon 660. To dobra zmiana. Szczególnie w połączeniu z 6 GB pamięci operacyjnej, dzięki czemu nowy smartfon TCL nie powinien mieć problemów z płynnością działania.

Mniejszy zachwyt na pewno wywołuje sam akumulator. Na papierze 3500 mAh nie wygląda imponująco, ale przypomnijmy, że 3505 mAh w poprzedniku dawało rewelacyjne czasy pracy, sięgające dwóch dni. Key2 obsługiwać będzie technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, dzięki czemu ładowanie akumulatora będzie błyskawiczne.

A co z ekranem? Jest to klasyczna konstrukcja BlackBerry, czyli wyświetlacz chroniony Gorilla Glass 3 o proporcjach 3:2, przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 1620 x 1080 px. Dolną część frontu telefonu zajmuje oczywiście klawiatura sprzętowa z 35 podświetlanymi przyciskami i skanerem linii papilarnych wbudowanym w spację. Klawisze są o 20 proc. większe niż w poprzednim modelu. Do tego całą powierzchnię sprzętowej klawiatury można używać w charakterze gładzika. Bez większego ryzyka mogę napisać, że BlackBerry Key2 jest obecnie najlepszym telefonem ze sprzętową klawiaturą dostępnym na rynku.

Key2 doczekał się też podwójnego aparatu z tyłu. Oba aparaty mają ten sam rozmiar matrycy (12 MP), ale różnią się jasnością obiektywu (f/1,8 i f/2,6) oraz rozmiarem pikseli na matrycach (1,28 μm i 1 μm). Brzmi to całkiem nieźle jak na klasę średnią. Nie spodziewałbym się jednak, żeby ktoś kupował Key2 z myślą o mobilnej fotografii, choć poprzednik potrafił w tym aspekcie zaskoczyć, oferując sensor identyczny z tym stosowanym w Google Pixel XL.

BlackBerry Key2 to obecnie najlepszy telefon ze sprzętową klawiaturą.

REKLAMA

Jeśli chodzi o oprogramowanie to również nie ma na co narzekać. Key2 działać będzie pod kontrolą systemu Android w wersji Oreo 8.1. Do tego dochodzi też cały pakiet aplikacji BlackBerry z BlackBerry Hub i DTEK na czele. Taka konfiguracja na pewno zostanie doceniona w korporacjach. Nic zresztą dziwnego - Key2 to klasyczny biznesowy telefon.

A cena BlackBerry Key2? Moim zdaniem jest całkiem rozsądna. W Europie telefon ma kosztować 649 euro, czyli ok. 2760 zł. Z jednej strony to dosyć dużo, jak na taką specyfikację sprzętową. Z drugiej… nie znajdziecie lepszego telefonu z fizyczną klawiaturą.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA