REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Fani fizycznych klawiatur w telefonach będą wniebowzięci. Oto BlackBerry Key2

W zeszłym roku światło dzienne ujrzał BlackBerry KeyOne. Pierwszy smartfon z fizyczną klawiaturą wyprodukowany przez chińskiego licencjobiorcę BlackBerry - firmę TCL. Dziś poznaliśmy jego następcę.

07.06.2018
17:50
blackberry-key2
REKLAMA
REKLAMA

BlackBerry Key2 wydaje się być smartfonem, który spełnia wszystkie oczekiwania osób tęskniących za fizyczną klawiaturą. Ma dość dobrą specyfikację, wszystkie potrzebne nowinki techniczne i solidną konstrukcję. Czego chcieć więcej?

BlackBerry Key2: specyfikacja

Zacznijmy od procesora. Miejsce Snapdragona 625 z KeyOne zajął Snapdragon 660. To dobra zmiana. Szczególnie w połączeniu z 6 GB pamięci operacyjnej, dzięki czemu nowy smartfon TCL nie powinien mieć problemów z płynnością działania.

Mniejszy zachwyt na pewno wywołuje sam akumulator. Na papierze 3500 mAh nie wygląda imponująco, ale przypomnijmy, że 3505 mAh w poprzedniku dawało rewelacyjne czasy pracy, sięgające dwóch dni. Key2 obsługiwać będzie technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, dzięki czemu ładowanie akumulatora będzie błyskawiczne.

A co z ekranem? Jest to klasyczna konstrukcja BlackBerry, czyli wyświetlacz chroniony Gorilla Glass 3 o proporcjach 3:2, przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 1620 x 1080 px. Dolną część frontu telefonu zajmuje oczywiście klawiatura sprzętowa z 35 podświetlanymi przyciskami i skanerem linii papilarnych wbudowanym w spację. Klawisze są o 20 proc. większe niż w poprzednim modelu. Do tego całą powierzchnię sprzętowej klawiatury można używać w charakterze gładzika. Bez większego ryzyka mogę napisać, że BlackBerry Key2 jest obecnie najlepszym telefonem ze sprzętową klawiaturą dostępnym na rynku.

Key2 doczekał się też podwójnego aparatu z tyłu. Oba aparaty mają ten sam rozmiar matrycy (12 MP), ale różnią się jasnością obiektywu (f/1,8 i f/2,6) oraz rozmiarem pikseli na matrycach (1,28 μm i 1 μm). Brzmi to całkiem nieźle jak na klasę średnią. Nie spodziewałbym się jednak, żeby ktoś kupował Key2 z myślą o mobilnej fotografii, choć poprzednik potrafił w tym aspekcie zaskoczyć, oferując sensor identyczny z tym stosowanym w Google Pixel XL.

BlackBerry Key2 to obecnie najlepszy telefon ze sprzętową klawiaturą.

REKLAMA

Jeśli chodzi o oprogramowanie to również nie ma na co narzekać. Key2 działać będzie pod kontrolą systemu Android w wersji Oreo 8.1. Do tego dochodzi też cały pakiet aplikacji BlackBerry z BlackBerry Hub i DTEK na czele. Taka konfiguracja na pewno zostanie doceniona w korporacjach. Nic zresztą dziwnego - Key2 to klasyczny biznesowy telefon.

A cena BlackBerry Key2? Moim zdaniem jest całkiem rozsądna. W Europie telefon ma kosztować 649 euro, czyli ok. 2760 zł. Z jednej strony to dosyć dużo, jak na taką specyfikację sprzętową. Z drugiej… nie znajdziecie lepszego telefonu z fizyczną klawiaturą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA