REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sztampowy początek, świetne zakończenie. Oto co pokazała Bethesda na E3 2018

Bethesda Softworks to jeden z tych wydawców, którzy dzielą społeczność graczy na tych, którzy ich kochają, i na tych, którzy ich nienawidzą. Nikt z zainteresowanych elektroniczną rozrywką nie pozostaje wobec nich obojętny.

11.06.2018
9:20
Wszystko, co pokazała Bethesda na E3 2018
REKLAMA
REKLAMA

Podczas czterech dekad swojego istnienia studio zgromadziło wokół siebie znaczącą bibliotekę własności intelektualnej. Są to serie wobec których żaden szanujący się gracz nie przejdzie obojętnie, nawet jeśli akurat nie jest fanem danej serii.

Fallout? Rage? Doom? Quake? Wolfenstein? Prey? Dishonored? Elder Scrolls?

Każdy przyzna, że te nazwy wywołują w nas wybuchową mieszankę uczuć: nadziei, rozczarowań i radości. Dlatego uznałem, że warto wstać o trzeciej w nocy i obejrzeć konferencję Bethesdy. Zapewne czytacie to z samego rana, więc spieszę donieść, czego się dowiedziałem. Sami oceńcie, czy było warto.

Rage 2

Pierwsza część Rage wzbudziła zainteresowanie ze względu na zaangażowanie Johna Carmacka, dla którego była to pierwsza nowa marka gier od id Software od wielu lat. Przypominająca klimatem Mad Maksa gra z otwartym światym spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno graczy jak i krytyków. Nic więc dziwnego, że zapowiedziano kolejną część tytułu.

W trakcie konferencji E3 Bethesda zaprezentowała to, na co czekaliśmy - czyli po pierwsze grywalną wersję dla dziennikarzy, a po drugie przedłużony film wprowadzający do gry. Fragmenty rozrywki zostały oznaczone jako pre-alpha - wskazując na bardzo wczesny etap rozwoju gry.

Pokazana rozgrywka była tym, czego po Rage 2 się spodziewałem - dynamiczną, kolorową i pełną czarnego humoru akcją łączącą walki w pojazdach (momentami przypominającą... Mario Kart) z rozwałką w trybie FPS. Gra ma być gotowa na wiosnę 2019 roku.

The Elder Scroll Legends

Osadzona w uniwersum kultowego RPG karcianka otrzyma wersję na Nintendo Switch, Xbox One oraz PlayStation 4. Nowe edycje mają być okazją do odświeżenia grafiki i interfejsu na wszystkich platfomach dzięki zupełnie nowemu klientowowi gry.

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

MMORPG w świecie The Elder Scrolls całkiem nieźle sobie radzi na rynku zdominowanym przez wielkich graczy. Zapowiedziano również dwa rozszerzenia: dodatek typu dungeon oparty na temacie wilkołaków (Wolfhunter) oraz rozszerzenie dodające historię fabularną o tytule Murkmire.

Firma przekazała kilka statystyk i podzieliła się sukcesami związanymi z mającą grono oddanych fanów grą - między innymi liczbę graczy, która sięgnęła 11 mln.

Doom Eternal

Pierwsza niespodzianka prezentacji. Demoniczna inwazja sięgnęła Ziemi, jest to kontynuacja Dooma i odpowiednik klasycznego Doom 2: Hell on Earth. Więcej twórcy pokażą na Quakecon w sierpniu.

Quake Champions

Quake Champions dostarcza mi wiele radości i pozwala odprężyć się po długim dniu. Gra wciąż jest w trakcie wczesnego dostępu - ogłoszono jednak, że podczas najbliższego tygodnia będzie można dołączyć do niej za darmo. Zapowiedziano również nacisk na dostosowanie gry do zawodów e-sportowych.

Prey

Zapowiedziano nowy tryb gry - Typhon Hunter, polegający na zabawie w chowanego, co w grze pełnej mimików udających różne przedmioty może być ciekawe. Gracze otrzymają również nowy dodatek: Mooncrash. Miło widzieć, że gra wciąż się rozwija.

Wolfenstein: Young Blood

Dziejąca się w alternatywnych latach 80. XX w. w Paryżu nowa część gry przedstawi nam historię córek bliźniaczek BJ Blazkowitza. Ze względu na istnienie dwóch równorzędnych bohaterek, gra może być przeznaczona do grania zarówno w pojedynkę, jak i w kooperacji - gracze wcielą się wtedy w obie siostry. Tak, też myślałem że to żart, ale na szczęście jednak nie.

Nowe edycje Wolfensteina były dla mnie prawdziwym powiewem świeżego powietrza - mam nadzieję że Młoda krew pozostanie na tej samej ścieżce.

Fallout 76

Na to ogłoszenie wszyscy czekali. Fallout 76 będzie grą online, gdzie w innych mieszkańców schronu wcielą się inni gracze.

Od dziś dostępna będzie również do pobrania wersja darmowej gry Fallout Shelter przeznaczona na konsolę Nintendo.

The Elder Scrolls Blades

Mobilna gra z The Elder Scrolls zadebiutuje na urządzeniach z iOS oraz systemem operacyjnym Android. Przypominająca Skyrima i inne gry z serii gra wygląda pięknie i pozwoli nam grać w trybie pionowym oraz poziomym.

Nowa gra: Starfield

Pierwsza nowa seria od 25 lat. Podobno planowana od lat, jednak z trailera niewiele wynika oprócz generalnie kosmicznego tematu oraz pewnego podobieństwa krótkiego filmiku to klimatu... Mass Effect.

Nowa gra: The Elder Scrolls VI

REKLAMA

Mocne uderzenie na koniec. Jedynie motywem muzycznym i krótkim filmem pokazującym krajobraz świata The Elder Scrolls Bethesda potwierdziła, że pracuje nad kolejną częścią epickiej sagi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA