REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Assassin's Creed Odyssey oficjalnie! Oto zwiastun pokazujący głównego bohatera oraz... bohaterkę

Podczas konferencji Ubisoftu na E3 nareszcie zobaczyliśmy szczegóły nowej gry o asasynach. Oto Assassin's Creed Odyssey osadzony w starożytnej Grecji!

11.06.2018
23:43
Assassin’s Creed Odyssey oficjalnie! Oto zwiastun i gameplay
REKLAMA
REKLAMA

Zapowiedź Assassin's Creed Odyssey była tylko formalnością po tym, jak wyciekły gadżety z gry i opis tego tytułu w PlayStation Store. Ubisoft potwierdził wszystkie dotychczasowe informacje: Assassin's Creed Odyssey jest osadzony w starożytnej Grecji. Akcja gry dzieje się przed wydarzeniami z Egiptu, znanymi z poprzedniej części.

To jest Sparta!

 class="wp-image-749710"

Assassin's Creed Odyssey przedstawi tą samą historię z dwóch perspektyw, ponieważ możemy zagrać jako Alexios lub Kassandra. Bardzo podoba mi się możliwość zagrania postacią kobiecą, co jest wielką rzadkością w serii o asasynach.

Gra jest prequelem poprzedniej części, która rozgrywała się w Egipcie. Pozostajemy w czasach starożytnych, ale gra uraczy nas nowym otoczeniem. Piaski i wydmy zostaną zastąpione przez charakterystyczne, karłowate krzewy i nieco bardziej urozmaiconą paletę kolorystyczną Grecji. Grę rozpoczynamy w 431 roku przed naszą erą, a akcja potrwa do 401 roku p.n.e, co oznacza, że weźmiemy udział w wojnie peloponeskiej.

 class="wp-image-749689"

Ubisoft chce rozwinąć mechaniki wprost w poprzedniej części, kładąc większy nacisk na elementy RPG. Na scenie padło wręcz określenie, że Assassin's Creed Odyssey to gra gatunku RPG. Walka wygląda na bardziej wymagającą. Tytuł ma się też mocniej skupiać na warstwie fabularnej, dając graczowi możliwość wyboru ścieżek dialogowych, które mogą mieć wpływ na pozyskiwane informacje, a nawet na przebieg fabuły. Powrócą też walki na morzu.

 class="wp-image-749701"

Czy Assassin's Creed Odyssey utrzyma dobrą passę?

Pamiętajmy, że Ubisoft dał sobie przed Assassin’s Creed Origins rok przerwy na dopieszczenie pomysłów i mechanik, co wyszło grze na dobre. Wygląda na to, że teraz Ubi wraca do poprzedniego modelu wydawania gier co roku. Sądząc po trailerze i gameplayu, Ubisoft uraczy nas powtórką z rozrywki osadzoną w (nieco) innym środowisku. Póki co nie jestem do końca przekonany, czy to wystarczy do zatrzymania uwagi graczy.

Przekonamy się o tym już 5 października. Tego dnia zadebiutuje Assassin’s Creed Odyssey. Do tego czasu macie czas na decyzję, który zestaw kupić. Będzie ich sporo!

 class="wp-image-749746"

Zobacz trailer i gameplay z Assassin’s Creed Odyssey.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA