REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Apple TV 4K to od teraz najlepsza przystawka TV dla fanów najwyższej jakości obrazu i dźwięku

Dla fanów filmów w wysokiej jakości, najważniejsza nowość na konferencji Apple WWDC może być tylko jedna. Apple TV 4K dostaje obsługę Dolby Atmos!

04.06.2018
21:01
Pilot do Apple TV 4 - Apple TV 4K
REKLAMA
REKLAMA

Na dzisiejszej konferencji Apple’a co prawda nie zobaczyliśmy nowej wersji przystawki Apple TV, ale doczekaliśmy się kilku nowości, które otrzymają posiadacze Apple TV 4K zaprezentowanego we wrześniu ubiegłego roku.

Największą nowością w Apple TV 4K była obsługa obrazu w rozdzielczości 4K z wykorzystaniem HDR w standardach HDR10 oraz Dolby Vision. Fani dobrej jakości obrazu byli zadowoleni, ale obok najnowszych standardów wyświetlania obrazu zabrakło dopieszczenia dźwięku. Teraz się to zmienia.

Apple TV 4K obsłuży Dolby Atmos.

Do przystawek Apple TV 4K zostanie dodana obsługa formatu Dolby Atmos.

Jedną z największych nowości wprowadzobych przez Apple TV 4K był fakt, że filmy 4K w iTunes nie były droższe od filmów Full HD. Co więcej, jeśli kupiłeś już film Full HD, Apple dawał ci darmowy dostęp do tego samego filmu w 4K, o ile tylko taka wersja znajdowała się w bibliotece serwisu.

Podobnie będzie z Dolby Atmos. Ten standard zostanie dodany do filmów, które już masz, bez dodatkowych opłat. Oczywiście nie do wszystkich, natomiast nowe kinowe blockbustery dostaną solidnego kopa w warstwie dźwiękowej. Jesienią iTunes ma być największą biblioteką filmów z Dolby Atmos. Obecnie, według zapewnień Apple, iTunes jest największą biblioteką filmową z HDR.

Co więcej, Apple TV 4K jest obecnie jedynym set-top boksem, który ma jednocześnie certyfikat Dolby Vision i Dolby Atmos.

Nie zapominajmy jednak o odpowiednim sprzęcie.

Dolby Atmos to prawdziwy high end i naprawdę niewiele osób może poszczycić się takim rozwiązaniem w domowym zaciszu. Abstrahując od samego zestawu audio, Dolby Atmos stawia też wymagania przy rozstawieniu głośników, a więc adaptacja tego standardu w niektórych pomieszczeniach może być kłopotliwa lub wręcz niemożliwa. Co prawda mamy już nawet inteligentne soundbary z Dolby Atmos, ale to rozwiązanie raczej nie zadowoli największych purystów.

Na scenie zobaczyliśmy też kilka zapowiedzi odnośnie oglądania telewizji poprzez Apple TV 4K, ale dla nas, Polaków, to mało ciekawe informacje, ponieważ nie dotyczą naszego rynku. Apple uruchamia współpracę z Canal+ we Francji i Salt w Szwajcarii.

REKLAMA

One more thing…

Na deser: wygaszacze ekranu na Apple TV od teraz pokażą lokalizację, w której zostały zrobione. Pojawi się też całkiem nowa lokalizacja: kosmos! Będzie to widok na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA