REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Drobna nowość w Zdjęciach Google sprawi, że łatwiej odnajdziemy ulubione fotografie

W ostatnim czasie zespół Zdjęć Google nie próżnuje. Każdy tydzień przynosi nowości w tej usłudze, a tym razem dostajemy zapowiedź mechanizmu, którego bardzo brakowało: możliwości dodawania zdjęć do ulubionych.

22.05.2018
11:36
Drobna nowość w Zdjęciach Google sprawi, że łatwiej odnajdziemy fotografie
REKLAMA
REKLAMA

Lajkowanie zdjęć jest chyba najpowszechniejszą metodą interakcji z fotografiami w dzisiejszym świecie, a mimo to takiej opcji brakowało w najlepszej aplikacji do zarządzania zdjęciami mobilnymi. Mowa oczywiście o Zdjęciach Google, w których możemy oglądać zdjęcia, ale nie jesteśmy w stanie ich w żaden sposób ocenić.

To przeoczenie w Zdjęciach Google zostanie w końcu załatane.

W nadchodzącej aktualizacji, którą zobaczymy już w tym tygodniu, do aplikacji trafi mechanizm dodawania zdjęć do ulubionych. Przy zdjęciu można będzie kliknąć ikonę gwiazdki, która doda element do nowego albumu o nazwie „Ulubione”. W ten sposób można będzie wyróżnić najlepsze zdjęcia, by mieć do nich łatwiejszy dostęp.

Nowa funkcja jest bardzo prosta, a może wręcz zbyt prosta. Nie możemy np. dodać całego albumu do ulubionych. Przydałby się też mechanizm oceny zdjęć, np. takiej jak w Lightroomie, gdzie możemy sortować zbiory według liczby gwiazdek, jaką przyznaliśmy. Google lubi jednak wdrażać nowości stopniowo, więc możliwe, że doczekamy się podobnego mechanizmu w aplikacji Zdjęcia.

Kolejną nowością będzie możliwość polubienia udostępnionych zdjęć.

Jeżeli ktoś wyśle nam udostępniony album w ramach Zdjęć Google, będziemy mieli możliwość zostawienia serduszka, co będzie oznaczać polubienie. Do tej nowości nie jestem do końca przekonany. Kojarzy mi się ona z Instagramem, a Zdjęcia Google są przecież aplikacją, która ma zupełnie odmienny cel. Nie jestem pewien, czy skręcanie w stronę mediów społecznościowych jest dobrym kierunkiem.

Cały czas czekam na funkcję, przed którą Google mocno się broni.

Zdjęcia Google cały czas bronią się przed folderami. Mamy coraz lepsze metody odnajdywania fotografii, np. poprzez świetną wyszukiwarkę, przez nowy mechanizm ulubionych zdjęć, czy przez albumy, ale nawet te ostatnie nie mogą w pełni zastąpić starych, dobrych folderów. Przykładowo, nie można utworzyć albumu w albumie, więc foldery mają pod tym względem przewagę.

REKLAMA

Mobilne zdjęcia właściwie od zawsze trafiały do jednego wspólnego zbioru, ale nie jest to szczytem wygody. Chciałbym móc segregować swoje fotki, mając chociażby możliwość utworzenia folderu z najlepszymi, już obrobionymi zdjęciami z danego wyjazdu.

Drobne nowości pokroju gwiazdkowania zdjęć są dość istotnym dodatkiem, ale to właśnie foldery będą czymś, co pozwoli traktować Zdjęcia Google jak pełnoprawną aplikację do katalogowania i backupu fotografii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA