REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Fallout 4 od dziś za darmo. Pod warunkiem, że masz Xboksa

W Microsoft Store stało się dziś coś bardzo dziwnego. Coś, czego nie zapowiadała ani Bethesda, ani sam Microsoft. Gra Fallout 4 została udostępniona w nowym zestawie. Takim, który kosztuje okrągłe 0 zł.

16.05.2018
22:07
Fallout 4 od dziś za darmo. Pod warunkiem, że masz Xboksa
REKLAMA
REKLAMA

Fallout 4 w Microsoft Store dostępny jest w wielu różnych zestawach. Sama gra na chwilę obecną kosztuje 129,99 zł. Sklep Microsoftu pozwala jednak łączyć gry w różne zestawy. Dla przykładu, zestaw Fallout 4: Game of the Year Edition kosztuje 289,99 zł i zawiera zarówno samą grę, jak i wszystkie dodatki DLC, jakie do niej wyszły. Pojawił się jednak jeszcze jeden zestaw.

Nazywa się Za darmo: Fallout 4, kosztuje 0 zł, a jego jedynym składnikiem jest gra Fallout 4. Po zakupie tego zestawu można bez problemu pobrać wspomnianą grę bez dodatkowych opłat. Choć za dodatki trzeba już zapłacić.

Brak oficjalnych zapowiedzi wersji za darmo dziwi. Fallout 4 to jedna z najlepszych gier RPG dostępnych na tę generację konsol.

Za darmo: Fallout 4 class="wp-image-733575"

Dlatego też do zestawu podchodzę nieco sceptycznie. Microsoft już organizował darmowe weekendy i darmowe tygodnie z wieloma grami – jednak zawsze po upływie promocyjnego czasu należało uiścić opłatę, by móc dalej cieszyć się grą. Jest bardzo możliwe, że również i tym razem jest to zestaw, który po jakimś czasie zablokuje dostęp do gry – jeżeli za nią nie zapłaciliśmy – i uniemożliwi dalszą zabawę do momentu aż wydamy na nią pieniądze.

Nigdy jednak nie tworzono osobnego zestawu do tego celu. A to pozwala mieć nadzieję – i to taką z dużą dozą prawdopodobieństwa – że cena 0 zł za zestaw zostanie utrzymana. Fallout 4 nie jest już nową grą, jego wydawca może liczyć na dodatkowe zarobki sprawdzoną już metodą: daj komuś dobrą grę, a ten ktoś sam bardzo będzie chciał rozszerzyć ją o płatne dodatki DLC.

REKLAMA

Fallout 4, choć w mojej ocenie najgorsza część serii, to dziesiątki godzin doskonałej zabawy. Co więcej, gra potrafi wykorzystać możliwości konsoli Xbox One X, prezentując się na niej – mimo starego silnika graficznego – wyjątkowo atrakcyjnie.

Cały czas próbuję potwierdzić naturę tej niespotykanej promocji. Nie tracisz jednak nic poza chwilą czasu kupując za 0 zł zestaw Za darmo: Fallout 4. Znajdziesz go pod tym adresem. Jest zgodny wyłącznie z rodziną konsol Xbox One – licencja nie uprawnia do zabawy na komputerach PC.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA