REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Niezłe słuchawki Xiaomi teraz za jedyne 13 zł

Ile trzeba wydać na przyzwoite słuchawki dokanałowe? Pięć dyszek? Stówkę? A może dwie? Otóż nie. Udało mi się znaleźć całkiem znośny model kosztujący nieco ponad… 10 złotych. Oto Xiaomi Piston Fresh.

25.05.2018
22:30
Xiaomi Piston Fresh to przyzwoite słuchawki dokanałowe za 10 zł
REKLAMA
REKLAMA

Słuchawki Xiaomi Piston Fresh średnio raz w tygodniu są dostępne w cenie oscylującej w granicach 10 zł. Ich standardowy koszt również nie jest przesadnie wysoki, bo wynosi niecałe 20 zł. Z kolei w polskich sklepach można je nabyć za około 40 zł. Tanizna.

 class="wp-image-649411"

Jeżeli ktoś potrzebuje dobrych i tanich słuchawek, a nie chce mu się przeglądać całej sieci w poszukiwaniu oszczędności rzędu kilku złotych, może je kupić już teraz. Model ten jest dostępny w wielu chińskich sklepach, ja mój egzemplarz zamówiłem w Gearbeście. Czas dostawy wynosił około trzech tygodni, przesyłka nie została obłożona podatkiem VAT, ale przy małych paczkach o niskiej wartości jest to standard.

Jak prezentują się Xiaomi Piston Fresh?

Parafrazując Benedykta Chmielowskiego można powiedzieć: “słuchawki jakie są, każdy widzi”. Mamy tutaj do czynienia z najbardziej standardową konstrukcją, jaką można sobie wyobrazić. Z jednej strony jest wtyczka miniJack 3,5 mm w plastikowej obudowie, od niej odchodzi przewód o długości 125 cm. W pewnym momencie ten rozgałęzia się na dwa przewody i prowadzi do dwóch słuchawek dokanałowych.

 class="wp-image-649420"

Ich obudowy są wykonane z jednego kawałka metalu i wyglądają bardzo ładnie, jak w modelu znacznie droższym. Cała konstrukcja jest solidna i nie powinna się szybko zniszczyć. Sam nie mogłem tego dokładnie ocenić po krótkim czasie użytkowania, ale spytałem o to znajomych, używających słuchawek od kilku miesięcy. Twierdzą, że faktycznie są wyjątkowo wytrzymałe, zwłaszcza jak na niską cenę.

Słuchawki dobrze nosi się w uszach, nie wypadają z nich, są bardzo wygodne. Gdyby dołączone do zestawu gumki okazały się za duże, w pudełku można znaleźć je w mniejszym rozmiarze. Dzięki temu powinny pasować zdecydowanej większości użytkowników i zapewnić im odpowiednią izolację od otoczenia. Generalnie nie ma się do czego przyczepić.

Najważniejsza jest jednak jakość dźwięku.

I pod tym względem Xiaomi Piston Fresh wypadają naprawdę przyzwoicie. Bas jest odpowiednio głęboki, a dźwięk czysty. Słuchawki grają bardzo dynamicznie. Czasem ich dźwięk staje się zbyt ostry i metaliczny. To są jednak drobnostki, bo można porównać ten zestaw z modelami za 50-80 zł. Nie buczą, nie zniekształcają dźwięku, po prostu działają jak należy.

Xiaomi Piston Fresh class="wp-image-649414"

Jeżeli szukacie przyzwoitych i tanich słuchawek, to Xiaomi Piston Fresh są naprawdę dobrą propozycją. Jeżeli jesteście zwykłymi użytkownikami, takimi którzy nie oczekują audiofilskiej jakości dźwięku, tylko szukają dobrych słuchawek za śmieszne pieniądze, Xiaomi Piston Fresh powinny w pełni spełnić te wymagania.

REKLAMA

Gdzie kupić słuchawki Xiaomi Piston Fresh?

Jeżeli zależy wam na niskiej cenie, polecam zamówić je z chińskiego sklepu Gearbest, gdzie z kodem GBest011 kosztują ok. 13 zł. Jeżeli chcecie je dostać już w najbliższych dniach, to za niecałe 40 zł kupicie je w RTV Euro AGD. Nawet w tej cenie warto je kupić. Sam używam ich jako swojego zapasowego zestawu i w tej roli gorąco je polecam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA