REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nie czekaj na Xiaomi Mi Band 3. Starsza Xiaomi Mi Band 2 jest równie dobra i o połowę tańsza

Xiaomi wczoraj zapowiedziało, że 31 maja zaprezentuje nie tylko sztandarowy smartfon Mi 8, ale także opaskę sportową Mi Band 3. Już teraz widać, że model ten nie zaoferuje użytkownikom dużo więcej niż zaprezentowany dwa lata temu Xiaomi Mi Band 2.

29.05.2018
18:52
Nie czekaj na Xiaomi Mi Band 3. Lepiej już teraz zamówić starszy model
REKLAMA
REKLAMA

Co zaoferuje Mi Band 3?

Według dotychczasowych, nieoficjalnych doniesień, które pojawiły się w serwisie Weibo, będzie miał nieco większy ekran OLED obsługujący gesty. Dzięki temu opaska prawdopodobnie zostanie pozbawiona dotykowego przycisku, nieco burzącego minimalistyczną estetykę urządzenia. Zastosowany zostanie też moduł Bluetooth 4.2 LE. Ten był już używany w indyjskiej wersji opaski, ale w popularniejszym, chińskim wariancie stosowano łączność Bluetooth 4.0 LE.

Poza tym możemy się spodziewać tych samych funkcji, takich jak mierzenie kroków, jakości i długości snu oraz alarm, które będą korzystać z akcelerometru, pulsometru oraz silnika wibracyjnego. Czy nowa opaska będzie działać dłużej? Wątpię, bo już jej poprzednia wersja wytrzymuje nawet miesiąc bez ładowania. By dokonać rewolucji w tym obszarze należałoby znacznie zmienić budowę urządzenia. A już wiemy, że do tego nie doszło.

 class="wp-image-741028"
Tak wygląda Mi Band 3. Źródło: Weibo

Tak naprawdę jedyną istotną nowością może być wprowadzenie do opaski modułu NFC. Jednak informacje na ten temat pochodzą wyłącznie z nieoficjalnych źródeł. A po drugie, opaska taka obsługiwałaby płatności Mi Pay, które nie działają w Polsce.

Czy warto będzie kupić Mi Band 3?

Według wczesnych doniesień nowa opaska będzie kosztować 169 juanów, czyli około 100 zł. Mi Band 2 z kolei startował w cenie 149 juanów. Warto jednak pamiętać, że są to ceny, które nie mają wiele wspólnego z europejską rzeczywistością ani nawet kosztem sprzętu w sklepach przeznaczonych dla odbiorców z całego świata.

xiaomi opaski fitness udziały w rynku class="wp-image-581966"

Możemy więc tylko podejrzewać, że Mi Band 3 będzie droższy od Mi Banda 2 w dniu premiery. Moja intuicja mówi mi, że początkowo cena tej opaski będzie sięgać 130-140 zł i to w chińskich sklepach. Dlaczego? Bo za nowości się płaci. Taki stan rzeczy utrzyma się kilka tygodni, tak mówią mi dotychczasowe doświadczenia z Xiaomi.

Jeżeli te przecieki się potwierdzą, lepiej kupić starszego Mi Band 2.

On z kolei kosztuje obecnie 67 zł w chińskim sklepie Gearbest. Widocznie jest wyprzedawany przed premierą nowości. By uzyskać taką cenę, należy założyć w sklepie nowe konto i wpisać kod NEwPLMay027. Albo nie bawić się w te ceregiele i po prostu zamówić ją za 75 zł.

REKLAMA

Oczywiście możecie też kupić opaskę w polskiej dystrybucji, ale wtedy zapłacicie za nią nieco więcej. Przykładowo, w RTV Euro AGD kosztuje 119 zł, a jeżeli kupicie dwie opaski, za drugą zapłacicie o 20 proc. mniej, czyli 95,2 zł.

Warto jednak pamiętać, że obie promocje mogą szybko się skończyć, więc jeżeli chcecie z nich skorzystać, warto się pospieszyć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA