1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech
  4. Technologie

Wszystko, co wiemy już o Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8

Mi 8 to najnowszy sztandarowy model telefonu firmy Xiaomi. Nadal nie został oficjalnie zaprezentowany. Wycieków informacji było jednak całkiem sporo. Czas je podsumować.

To już osiem lat odkąd Xiaomi zdecydował się wejść na rynek telefonów komórkowych. Xiaomi Mi 8 po raz kolejny rzuci wyzwanie gigantom rynku, takim jak Samsung czy Apple. Czy będzie od ich produktów lepszy? Tego jeszcze nie wiemy. Możemy jednak założyć z ogromną dozą prawdopodobieństwa, że będzie – jak zawsze – znacznie tańszy.

Jego oficjalna prezentacja ma nastąpić już niebawem. A konkretniej już w najbliższy czwartek. Tego dnia dowiemy się, jakie funkcje oferuje, jak wygląda i – zapewne – ile będzie kosztował. My już dziś podsumowujemy wszystkie plotki z wiarygodnych źródeł na temat tego telefonu.

Xiaomi Mi 8 - specyfikacja

Na pokładzie telefonu może się znajdować szybki procesor Snapdragon 845, któremu ma towarzyszyć 6 GB RAM i 64 GB pamięci masowej. Według niektórych źródeł, telefon pojawi również w wersji z 8 GB RAM i 128 GB pamięci masowej.

Układy te mają wystarczyć do wyświetlania w płynny sposób interfejsu na 6,2-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 1080 x 2280 pikseli (proporcje 19:9), choć niektóre źródła wspominały o 6,01-ccalowym. Według pewnej grubymi nićmi szytej plotki, w wyświetlaczu ma być wbudowany czytnik linii papilarnych.

Jaka kamera w Xiaomi Mi 8?

Xiaomi na razie nie jest liderem jeśli chodzi o mobilną fotografię. Czy Mi 8 to zmieni? Na pewno będzie próbował. System fotograficzny Mi 8 ma składać się z dwóch tylnych aparatów: 20-megapikselowego (f/1.7) i 16-megapikselowego (f/2.0). Z przodu znajdziemy 16-megpikselową (f/2.0) kamerkę). Według informacji z mniej wiarygodnych źródeł, Mi 8 ma być wyposażony w system rozpoznawania twarzy.

Xiaomi Mi 8 prawie z całą pewnością będzie sprzedawany z preinstalowanym systemem MIUI 10 bazującym na Androidzie 8.1. To zawsze był dla mnie największy problem – obok aparatu – z telefonami Xiaomi. No, ale może najnowsze MIUI w końcu mnie do siebie przekona i nie odstraszy zarazem jego entuzjastów.

Co z ceną?

Xiaomi zbudował swoją popularność na bardzo niskich marżach i ograniczaniem sieci serwisowo-logistycznej, przez co jego telefony są bardzo tanie. Z Mi 8 zapewne będzie podobne – spodziewana cena tego telefonu to ok. 2 tys. zł.