REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wszystko, co wiemy już o Xiaomi Mi 8

Mi 8 to najnowszy sztandarowy model telefonu firmy Xiaomi. Nadal nie został oficjalnie zaprezentowany. Wycieków informacji było jednak całkiem sporo. Czas je podsumować.

28.05.2018
14:58
Xiaomi Mi 8
REKLAMA
REKLAMA

To już osiem lat odkąd Xiaomi zdecydował się wejść na rynek telefonów komórkowych. Xiaomi Mi 8 po raz kolejny rzuci wyzwanie gigantom rynku, takim jak Samsung czy Apple. Czy będzie od ich produktów lepszy? Tego jeszcze nie wiemy. Możemy jednak założyć z ogromną dozą prawdopodobieństwa, że będzie – jak zawsze – znacznie tańszy.

Jego oficjalna prezentacja ma nastąpić już niebawem. A konkretniej już w najbliższy czwartek. Tego dnia dowiemy się, jakie funkcje oferuje, jak wygląda i – zapewne – ile będzie kosztował. My już dziś podsumowujemy wszystkie plotki z wiarygodnych źródeł na temat tego telefonu.

Xiaomi Mi 8 - specyfikacja

Na pokładzie telefonu może się znajdować szybki procesor Snapdragon 845, któremu ma towarzyszyć 6 GB RAM i 64 GB pamięci masowej. Według niektórych źródeł, telefon pojawi również w wersji z 8 GB RAM i 128 GB pamięci masowej.

Układy te mają wystarczyć do wyświetlania w płynny sposób interfejsu na 6,2-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 1080 x 2280 pikseli (proporcje 19:9), choć niektóre źródła wspominały o 6,01-ccalowym. Według pewnej grubymi nićmi szytej plotki, w wyświetlaczu ma być wbudowany czytnik linii papilarnych.

Jaka kamera w Xiaomi Mi 8?

Xiaomi na razie nie jest liderem jeśli chodzi o mobilną fotografię. Czy Mi 8 to zmieni? Na pewno będzie próbował. System fotograficzny Mi 8 ma składać się z dwóch tylnych aparatów: 20-megapikselowego (f/1.7) i 16-megapikselowego (f/2.0). Z przodu znajdziemy 16-megpikselową (f/2.0) kamerkę). Według informacji z mniej wiarygodnych źródeł, Mi 8 ma być wyposażony w system rozpoznawania twarzy.

Xiaomi Mi 8 prawie z całą pewnością będzie sprzedawany z preinstalowanym systemem MIUI 10 bazującym na Androidzie 8.1. To zawsze był dla mnie największy problem – obok aparatu – z telefonami Xiaomi. No, ale może najnowsze MIUI w końcu mnie do siebie przekona i nie odstraszy zarazem jego entuzjastów.

Co z ceną?

REKLAMA

Xiaomi zbudował swoją popularność na bardzo niskich marżach i ograniczaniem sieci serwisowo-logistycznej, przez co jego telefony są bardzo tanie. Z Mi 8 zapewne będzie podobne – spodziewana cena tego telefonu to ok. 2 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA