REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Aplikacja Your Phone dla Windowsa 10 scali komputer z urządzeniami z iOS-em i Androidem

Miały liczyć się nie aplikacje, a cele. Nie usługi, a źródła danych. Windows Phone 7 dzielił dane użytkownika na ich rodzaje, nie źródła. I choć porzucono tę ideę w późniejszych wersjach tego systemu, to o niej nie zapomniano.

08.05.2018
9:33
Windows 10 Your Phone
REKLAMA
175 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Microsoft już teraz oferuje relatywnie łatwy sposób na wymianę danych między naszymi urządzeniami. Czy to Windows, czy iOS czy też Android – OneDrive może zadbać o to, by interesujące nas dane były zawsze pod ręką. To chmurowy menadżer plików i pamięć, na której możemy pracować, a wprowadzone do niej zmiany będą odzwierciedlone na wszystkich naszych urządzeniach.

Synchronizacja plików i folderów nie jest jednak jedyną aktywnością, którą być może chcielibyśmy synchronizować. Na naszych urządzeniach robimy przecież o wiele więcej. Przerzucamy pomiędzy dokumentami treści skopiowane do pamięci tymczasowej. Wysyłamy wiadomości tekstowe. Pracujemy na aplikacjach webowych. Synchronizacja tego rodzaju jest trudna, jeżeli klient wykorzystuje urządzenia z systemami operacyjnymi od różnych producentów.

Usługi takie, jak SwiftKey, Edge, OneDrive, Microsoft Launcher, Cortana, OneNote czy Outlook są oczywiście od dawna multiplatformowe i od dawna realizują wspomnianą wyżej synchronizację wszelakiego rodzaju między urządzeniami z różnymi systemami. Your Phone ma nieco pomóc to ogarnąć.

Windows 10 zyska aplikację Your Phone, która mocniej scali urządzenia z Windows 10 z telefonami z iOS-em i Androidem.

Windows 10 Your Phone class="wp-image-727920"

Synchronizacja stanów aplikacji webowych, dostęp do zdjęć wykonanych na danym urządzeniu, dostęp do wiadomości czy powiadomień będzie możliwy właśnie dzięki aplikacji Your Phone. Ta pomoże połączyć nasz PC czy tablet z Windows 10 z Androidem czy iOS-em. Efekt ma działać w obie strony. Tam, gdzie to możliwe.

REKLAMA

Dla przykładu, nowy Widok zadań – prezentujący wszystkie nasze aktywności z ostatnich 30 dni na dowolnym urządzeniu i pozwalający bezpośrednio się na nie przełączyć jak gdybyśmy nigdy nie zamknęli aplikacji, wprowadzony w kwietniowej aktualizacji Windows 10, będzie w efekcie dostępny również na Androidzie i iOS-ie. W pierwszym przypadku poprzez Microsoft Launcher, a więc oferując natywne rozwiązanie. W drugim – z uwagi na ograniczenia iOS-a – poprzez przeglądarkę Microsoft Edge.

Niestety, szczegółów dziś nie poznamy. Opowie o nich jutro Joe Belfiore podczas mowy otwierającej drugi dzień Microsoft Build. Ciekaw jestem najbardziej jednego – metody, za pomocą której Microsoft przekona użytkowników do instalacji Launchera czy Edge’a czy innych niedomyślnych dla danych urządzeń aplikacji. Bo bez nich Your Phone nie będzie w stanie realizować swoich funkcji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA