REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Eleven Sports w zasadzie to już należy do Telewizji Polsat

Należąca do Cyfrowego Polsatu Telewizja Polsat kupiła pakiet większościowy (51 proc.) spółki Eleven Sports Networks za 38 mln euro. Co to oznacza dla jednych z najlepszych telewizji sportowych w kraju? Wkrótce się przekonamy.

25.05.2018
9:41
Polsat Eleven
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja Polsat będzie niedługo głównym udziałowcem Eleven Networks. Udziały Telewizji w spółce będą wynosić 50 proc. plus jeden, a ta przyjemność będzie kosztować Cyfrowy Polsat z początku 18 mln euro. Płatność będzie bowiem przeprowadzona w dwóch ratach.

Pierwsza rata ma być wpłacona w ciągu dwóch dni roboczych od dnia zawarcia umowy, a formalnie nabycie udziałów w Eleven Sports Networks oznaczać będzie jej wpłacenie. Pozostałe 20 mln euro zostanie poddane korekcie o wartość długu netto ESN i wpłacone po spełnieniu zastrzeżonych w umowie warunków wymagalności drugiej raty, nie później niż w cztery miesiące od wpłacenia pierwszej raty.

Eleven Sports Networks może jeszcze zmienić zdanie.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, jeżeli Telewizja Polsat nie dokona płatności drugiej raty, wówczas ESN będzie miał możliwość odkupienia udziałów od Telewizji za cenę za udziały pomniejszoną o niezapłaconą drugą ratę oraz powiększoną o kwotę 750 tys. euro. Choć szczerze wątpimy, by do takiej sytuacji doszło.

Dodatkowo, jeśli wartość ESN w oparciu o osiągnięte wyniki w 2020 r. przekroczy kwotę 80 mln euro, to Polsat będzie musiał dopłacić 25 proc. nadwyżki wartości ESN ponad kwotę 80 mln euro. Obroty ESN w żadnym z dwóch ostatnich lat obrotowych nie przekroczyły 10 mln euro.

Telewizja Polsat zyskała wiele. Eleven Sports Network jest bardzo pożądaną wśród kibiców sportowych siecią programów.

REKLAMA

ESN zajmuje się produkcją i dystrybucją programów sportowych i jest właścicielem atrakcyjnych praw sportowych, które odsprzedawane są w formie pakietów programowych działającym na polskim rynku operatorom płatnej telewizji, w tym również spółce - wyjaśniono w komunikacie prasowym.

Uzyskanie dostępu do praw sportowych, którymi dysponuje ESN, pozwoli na wzmocnienie pozycji na rynku i tak już silnego Cyfrowego Polsatu. Transmisje sportowe to jeden z największych atutów klasycznej telewizji, które nadal niechętnie są oglądane przez Internet. Dla widzów Eleven w przewidywalnej przyszłości nie powinno się nic zmienić.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA