REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Foto

Aplikacja Zdjęcia Google teraz sama naprawi twoje fotki

Google wysypuje worek z nowościami, a każdy prezent opakowany jest tasiemką z napisem „AI”. Na pierwszy ogień poszły Zdjęcia Google – dzięki sztucznej inteligencji aplikacja będzie jeszcze lepsza.

Zdjęcia Google ze sztuczną inteligencją stają się jeszcze lepsze
REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia Google to chyba najlepsze, co Google ma do zaoferowania przeciętnemu użytkownikowi (nie licząc maila). Za darmo, w wysokiej jakości, możemy przechowywać zdjęcia i filmy ze wszystkich urządzeń i mieć do nich dostęp z każdego miejsca i sprzętu na świecie.

Google Photos już dziś oferuje mnóstwo inteligentnych możliwości. Potrafi rozpoznać osoby, stworzyć ładny kolaż z danego dnia, przypomnieć, co wydarzyło się dawnego dnia w przeszłości. Teraz, dzięki sztucznej inteligencji, aplikacja będzie potrafiła jeszcze więcej.

AI w Google Photos sama rozpozna, co jest na zdjęciu

I zasugeruje adekwatną akcję. Na scenie padły bardzo ciekawe przykłady. Jeśli zrobimy zdjęcie osobie, którą Zdjęcia Google będą umiały rozpoznać, aplikacja od razu zasugeruje udostępnienie tych zdjęć danej osobie.

 class="wp-image-728484"

Jeśli zrobimy zdjęcie dziecku, w pośpiechu, Zdjęcia Google automatycznie wyprostują fotkę i poprawią kolory.

 class="wp-image-728490"

Google Photos potrafi też… koloryzować zdjęcia. Jeśli wrzucimy do aplikacji stare, czarno-białe zdjęcie, aplikacja automatycznie je pokoloruje. Niesamowite!

 class="wp-image-728496"

Na koniec szalenie praktyczny przykład – jeśli Google Photos rozpozna, że zrobiliśmy zdjęcie dokumentu, automatycznie wyprostuje je i zasugeruje eksport dokumentu do PDF.

 class="wp-image-728487"

Zdjęcia Google stają się hegemonem, którego nikt nie jest w stanie tknąć.

„Rolkę” zdjęć przechowywanych w chmurze oferuje Microsoft, oferuje Apple, oferuje Dropbox. Żadna firma nie potrafi zaoferować jednak tak wiele, jak aplikacja Google’a.

REKLAMA

Zdjęcia Google to aktualnie najbardziej zaawansowane i najlepsze narzędzie do przechowywania zdjęć zrobionych telefonem (i nie tylko). Po dodaniu doń sztucznej inteligencji, aplikacja w zasadzie przestaje mieć realną konkurencję, która w tak inteligentny sposób potrafiłaby zasugerować odpowiednie akcje zależnie od kontekstu zdjęcia.

Nowości w Zdjęciach Google trafią do użytkowników w ciągu najbliższych miesięcy. Coś czuję, że nim aktualizacja trafi na nasze smartfony, AI w Google Photos nauczy się jeszcze wielu innych ciekawych tricków.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA