REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Aplikacja Zdjęcia Google teraz sama naprawi twoje fotki

Google wysypuje worek z nowościami, a każdy prezent opakowany jest tasiemką z napisem „AI”. Na pierwszy ogień poszły Zdjęcia Google – dzięki sztucznej inteligencji aplikacja będzie jeszcze lepsza.

08.05.2018
19:40
Zdjęcia Google ze sztuczną inteligencją stają się jeszcze lepsze
REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia Google to chyba najlepsze, co Google ma do zaoferowania przeciętnemu użytkownikowi (nie licząc maila). Za darmo, w wysokiej jakości, możemy przechowywać zdjęcia i filmy ze wszystkich urządzeń i mieć do nich dostęp z każdego miejsca i sprzętu na świecie.

Google Photos już dziś oferuje mnóstwo inteligentnych możliwości. Potrafi rozpoznać osoby, stworzyć ładny kolaż z danego dnia, przypomnieć, co wydarzyło się dawnego dnia w przeszłości. Teraz, dzięki sztucznej inteligencji, aplikacja będzie potrafiła jeszcze więcej.

AI w Google Photos sama rozpozna, co jest na zdjęciu

I zasugeruje adekwatną akcję. Na scenie padły bardzo ciekawe przykłady. Jeśli zrobimy zdjęcie osobie, którą Zdjęcia Google będą umiały rozpoznać, aplikacja od razu zasugeruje udostępnienie tych zdjęć danej osobie.

 class="wp-image-728484"

Jeśli zrobimy zdjęcie dziecku, w pośpiechu, Zdjęcia Google automatycznie wyprostują fotkę i poprawią kolory.

 class="wp-image-728490"

Google Photos potrafi też… koloryzować zdjęcia. Jeśli wrzucimy do aplikacji stare, czarno-białe zdjęcie, aplikacja automatycznie je pokoloruje. Niesamowite!

 class="wp-image-728496"

Na koniec szalenie praktyczny przykład – jeśli Google Photos rozpozna, że zrobiliśmy zdjęcie dokumentu, automatycznie wyprostuje je i zasugeruje eksport dokumentu do PDF.

 class="wp-image-728487"

Zdjęcia Google stają się hegemonem, którego nikt nie jest w stanie tknąć.

„Rolkę” zdjęć przechowywanych w chmurze oferuje Microsoft, oferuje Apple, oferuje Dropbox. Żadna firma nie potrafi zaoferować jednak tak wiele, jak aplikacja Google’a.

REKLAMA

Zdjęcia Google to aktualnie najbardziej zaawansowane i najlepsze narzędzie do przechowywania zdjęć zrobionych telefonem (i nie tylko). Po dodaniu doń sztucznej inteligencji, aplikacja w zasadzie przestaje mieć realną konkurencję, która w tak inteligentny sposób potrafiłaby zasugerować odpowiednie akcje zależnie od kontekstu zdjęcia.

Nowości w Zdjęciach Google trafią do użytkowników w ciągu najbliższych miesięcy. Coś czuję, że nim aktualizacja trafi na nasze smartfony, AI w Google Photos nauczy się jeszcze wielu innych ciekawych tricków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA