REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nie wiem po co mi to, ale to chcę! Oto świetnie się zapowiadający Surface Hub 2

Surface Hub to sprzęt odpowiedni do pewnych konkretnych zastosowań. Dla większości z nas zupełnie nieciekawy. Ale jego następca? Widzę go w znacznie większej liczbie miejsc, niż tylko sale konferencyjne.

15.05.2018
17:53
Surface Hub 2
REKLAMA
REKLAMA

Surface Hub to wielki dotykowy wyświetlacz, wyposażony w wiele użytecznych funkcji i czujników, ułatwiający wspólną pracę na zebraniach biznesowych i telekonferencjach. Nie ukrywam, że tego rodzaju sprzęt raczej nie leży w kręgu moich zainteresowań. Dlatego też jak się dowiedziałem, że Microsoft pracuje nad jego następcą, pozostało mi tylko wzruszyć ramionami.

Surface Hub 2 kryje w sobie jednak znacznie więcej. Sprzęt ma się pojawić w przyszłym roku i wygląda obłędnie. Przede wszystkim za sprawą swojego wyświetlacza z ultracienkimi ramkami. Sam 50,5-calowy wyświetlacz 4K+ w teorii również powinien zapewnić doskonały obraz, choć to trzeba będzie jeszcze zweryfikować.

Surface Hub 2 class="wp-image-732420"

Tak jak poprzednio, również i tym razem urządzeniu towarzyszy zestaw czujników, w tym zespół kamer 4K czy mikrofony o długim zasięgu. Nie brakuje też wbudowanych głośników. Najciekawsze jest jednak oprogramowanie sterujące wyświetlaczem.

Zabawa w ekrany w Surface Hub 2.

Wyświetlacz Surface Hub 2 wykorzystuje zupełnie nową funkcję Windowsa 10 – dystrybucji systemu opracowanej specjalnie z myślą o tej rodzinie urządzeń – jaką jest dynamiczne obracanie obrazu. System dostosuje się nie tylko do trybu portretowego czy panoramicznego, a do dowolnego. Możemy więc dowolnie obracać wyświetlacz, a obraz w czasie rzeczywistym będzie się dostosowywał do ustawienia.

Co więcej, oprogramowanie pozwala łączyć wiele urządzeń w jedno. Jeżeli naszą firmę lub nas samych stać na kilka Surface Hubów 2 (maksymalnie czterech), możemy je ustawić w rzędzie, zamieniając całą ścianę na przestrzeń roboczą.

Surface Hub 2 class="wp-image-732417"
REKLAMA

Cena i dokładna specyfikacja urządzenia nie są jeszcze znane. Jeszcze w tym roku mają ruszyć testy z wybranymi klientami firmowymi, by następnie – po dokonaniu ostatnich poprawek – wprowadzić Surface Hub 2 do sprzedaży w przyszłym roku. Surface Hub bieżącej generacji to wydatek 9 tys. dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA