REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Będziesz grał w gry PC na smartfonie? Aplikacje Steam Link i Steam Video zmierzają na Androida i iOS

Czasami nie możesz wytrzymać. Walczysz. Zaciskasz zęby. Chwytasz za poręcze fotela. Wiercisz się, miotasz nogami, bierzesz głębokie oddechy. Biologia jednak wygrywa. W końcu trzeba przerwać rozgrywkę, oderwać się od komputera i wyskoczyć do WC. Co, gdyby gra wideo podążyła do łazienki za tobą? Pozwoli na to Steam Link oraz Steam Video.

09.05.2018
20:52
Gry PC na smartfonie. Steam Link i Steam Video na Androida oraz iOS
REKLAMA
REKLAMA

Valve planuje wydać dwie niezwykle ważne mobilne aplikacje - Steam Link oraz Steam Video - na smartfony i tablety z systemami iOS/Android. Pierwszy z tych programów ma się pojawić w Google Play oraz App Store już 21 maja 2018 roku. Od tego dnia gracze będą mogli uruchomić swoje gry z PC na smartfonach i tabletach.

Steam Link App pozwoli strumieniować obraz z gry do urządzenia mobilnego za pomocą sieci 5GHz.

 class="wp-image-729378"

Aplikacja pobrana z Google Play lub App Store’a nie tylko odbierze obraz gry strumieniowanej z komputera podłączonego do domowej sieci WiFi. Steam Link App dodatkowo porozumie się z kontrolerami MFI dedykowanymi tabletom i smartfonom. Z programem ma być również kompatybilny Steam Controller. Oznacza to, że granie za pośrednictwem Steam Link App będzie nie tylko możliwe, ale również wygodne.

Oczywiście nie każda gra nadaje się do strumieniowania na smartfonie. Wielkie hity z filmową narracją pokroju God of War czy The Last of Us wolę konsumować na wielkim ekranie. W dobrej jakości słuchawkach, ciesząc się każdym detalem niesamowicie dopieszczonej warstwy wizualnej. Jest jednak masa tytułów, które z chęcią zabrałbym na tablecie do ogródka. Steam Link App już niebawem mi to umożliwi.

Steam Video umożliwi z kolei odtwarzanie filmów i seriali zgromadzonych w bibliotece Valve.

 class="wp-image-729384"
REKLAMA

Steam jest platformą w naturalny sposób utożsamianą z komputerowymi grami wideo. W zasobach tej usługi znajduje się jednak kilka naprawdę ciekawych produkcji wideo, co by wymienić krótkometrażowe Papers Please, komiczne Kung Fury, wszystkie sezony shortów sci-fi od Oats Studios, Mortal Kombat: Legacy czy ciekawą ofertę topowych anime, jak na przykład Berserk i Ghost in the Shell. W zakładce wideo znajdują się również typowe komercyjne filmy pokroju Mad Max: Fury Road oraz Resident Evil.

„Netflix od Steam“ pojawi się w Google Play oraz App Store w lecie 2018 roku. Dokładna data premiery tej aplikacji nie jest jeszcze znana. Oba programy najprawdopodobniej będzie można pobrać bez żadnych opłat i przyznam, że już nie mogę się doczekać, żeby je przetestować. Warhammer II: Total War na tablecie? Ależ to by było rewelacyjne!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA