1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Sprzęt
  4. Tech
  5. Technologie

Star Wars: Jedi Challenges nareszcie pozwoli na pojedynki mieczami świetlnymi w trybie wieloosobowym

Star Wars: Jedi Challenges pozwoli na pojedynki mieczami w PvP

Lightsaber Versus Mode to najnowsze rozszerzenie dla Star Wars: Jedi Challenges, które wprowadza darmowy tryb starć wieloosobowych na miecze świetlne. Wszystko to w rozszerzonej rzeczywistości.

Kosmiczny zestaw Star Wars: Jedi Challenges dokładnie testowaliśmy pod koniec 2017 roku, gdy bardzo ciekawa technologia miała swoją polską premierę. Od tego czasu Lenovo do spółki z Disneyem stara się zapewnić niecodziennemu produktowi dalsze życie, wzbogacając aplikację AR o nową zawartość, moduły oraz sposoby rozgrywki.

Najnowszą aktualizacją Star Wars: Jedi Challenges jest Lightsaber Versus Mode - wieloosobowy tryb PvP.

To pierwszy raz, kiedy dwoje graczy może stanąć naprzeciwko siebie w rozszerzonej rzeczywistości, włączyć miecze świetlne, a następnie przystąpić do szermierskiego pojedynku na cyfrową śmierć i życie. Dzięki goglom AR Lenovo Mirage wchodzącym w skład zestawu, fani Gwiezdnych wojen widzą swoich oponentów jak gdyby ci trzymali kontrolery z jarzącymi się świetlistymi ostrzami.

Pojedynki w Lightsaber Versus nie polegają jednak na chaotycznym machaniu mieczem. Podobnie jak w trybie PvE, na rzeczywisty świat zostaje nałożona nakładka gry, która stara się usystematyzować oraz ujednolicić wachlarz ruchów użytkownika. Walczący będą widzieć podpowiedzi w technologii AR, sugerujące jak ciąć oraz jak się bronić. Gdzie tutaj zabawa?

Szkopuł tkwi w narastającym poziomie trudności. Wraz z upływem czasu walka staje się coraz szybsza i bardziej wymagająca kondycyjnie. Podpowiedzi na ekranie wyświetlają się krócej, a okno do wykonania perfekcyjnego pchnięcia bądź perfekcyjnego zbicia ciosu robi się coraz węższe. W ten sposób Star Wars: Jedi Challenges wystawi na próbę nie tylko zamiłowanie fanów do Gwiezdnych wojen, ale również ich kondycję fizyczną oraz zdolności motoryczne.

Do działania trybu Lightsaber Versus wymagane są dwa oddzielne zestawy Star Wars: Jedi Challenges.

W skład każdego z nich wchodzi hełm AR Lenovo Mirage, naprawdę solidnie wykonany kontroler w kształcie klingi miecza świetlnego oraz kolorowy lokalizator, dzięki któremu system umiejętnie łączy świat rzeczywisty z nakładką rozszerzonej rzeczywistości. Cena takiego zestawu nie jest mała, ponieważ wynosi prawie 800 zł. Lenovo stara się racjonalizować tę stawkę kolejnymi darmowymi aktualizacjami aplikacji, a Lightsaber Versus jest najnowszą z nich.

Aby zagrać w Lightsaber Versus potrzebne będą dwa zestawy Star Wars: Jedi Challenges, a także dwa kompatybilne smartfony z Androidem lub iOS na pokładzie. Technologiczno-finansowe wymagania sprawiają, że oferta Lenovo wciąż pozostaje bardzo ciekawą, ale w gruncie rzeczy egzotyką. Cieszy jednak, że firma nie pozostawia swoich klientów na lodzie, ale zamiast tego stale rozwija produkt o nowe tryby i możliwości.

Lightsaber Versus jest już możliwe do uruchomienia jako część aplikacji Jedi Challenges.