REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

W Samsungu nie mają majówki. Tak wygląda nowy Samsung Galaxy A6 i A6+

Pracujący w majówkę dostali nagrodę pocieszenia. Samsung Galaxy A6 i Galaxy A6+ właśnie został zaprezentowany. Osoby opalające się nad morzem/grillujące/zwiedzające piękne miasta usłyszą o nim pewnie dopiero wtedy, kiedy wrócą z długiego weekendu. Jak dobrze być w pracy. 

02.05.2018
12:09
Samsung Galaxy A6
REKLAMA
REKLAMA

Samsung zaprezentował A6 i A6+. Co prawda w polskiej dystrybucji oba modele znajdą się dopiero w połowie maja, ale już teraz można zacząć się zastanawiać, czy to w ogóle smartfon dla nas.

Samsung Galaxy A6+ class="wp-image-726258"

Samsung Galaxy A6 - co w środku?

Samsung Galaxy A6 o wymiarach 149,9 x 70,8 x 7,7 mm jest mniejszym i słabszym modelem z tej dwójki. Z przodu pokrywa go bezramkowy wyświetlacz Infinity Super AMOLED o wielkości 5,6 cali i rozdzielczości HD+ 1480 x 720 pikseli.

Samsung Galaxy A6 przód class="wp-image-726255"

W środku znajduje się ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz, wspierany przez 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. Można ją oczywiście rozszerzyć za pomocą karty microSD do 256 GB. Niestety akumulator o pojemności 3000 mAh nie będzie ładowany przez USB-C, bo takiego wejścia po prostu w Galaxy A6 i A6+ nie ma.

W tym modelu znalazło się miejsce tylko dla jednego aparatu z tyłu o rozdzielczość 16 MP i świetle f/1,7. Zdjęcia z przedniego aparatu o obiektywie f/1,9 też mają rozdzielczość 16 MP.

Telefony wspierają standardy łączności Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4,2 i NFC. Samsung pomyślał też o osobach, które nie mogą się przekonać do bezprzewodowych słuchawek i uwzględnił tradycyjnego jacka. Dla miłośników dobrego dźwięku zaimplementowano technologię Dolby Atmos

Warto podkreślić, że oba smartfony znajdują się w wąskiej grupie telefonów, które mają Androida Oreo i oba modele można będzie odblokować twarzą.

Czym się różni Samsung Galaxy A6+ od Galaxy A6?

Większy brat został obdarowany przez producentów 6-calowym ekranem Infinity Super AMOLED o rozdzielczości FHD+ 1080 x 2220 pikseli.

Mocniejsze serce zapewnia ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8 GHz. Samsung nie zdecydował się jednak na zwiększenie pamięci w stosunku do podstawowego modelu, więc także tu mamy do czynienia z 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia.

Samsung Galaxy A6 tył class="wp-image-726261"

Z tyłu znajdziemy tym razem dwa aparaty. Pierwszy z nich ma rozdzielczość 16 MP i jasność f/1,7, drugi 5 MP z jasnością f/1,9 pozwoli na uzyskanie popularnego efektu rozmycia tła. Z przodu też mamy do czynienia z lepszym aparatem. Selfie zrobimy sobie w rozdzielczości 24 MP. Światło aparatu jest takie samo, jak w podstawowym A6, czyli f/1,9.

REKLAMA

W tym modelu znajdzie się także funkcja Always on Display.

Na polskim rynku smartfon zadebiutuje dopiero w połowie maja. Dostępny będzie w trzech kolorach - czarnym, złotym i lawendowym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA