REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

To nie iPhone będzie pierwszym smartfonem pozbawionym ramek. Ten tytuł chce zgarnąć dla siebie Lenovo

W sieci pojawiły się rendery Lenovo Z5. Wygląda na to, że pierwszy prawdziwie bezramkowy telefon może przybyć z Państwa Środka. 

14.05.2018
12:55
Render Lenovo Z5
REKLAMA
REKLAMA

W chińskich mediach społecznościowych wiceprezes Lenovo Chang Cheng pochwalił się renderami Lenovo Z5. Nowego kompletnie bezramkowego smartfona, który ma wyjść ze stajni chińskiego producenta. Złożył tym samym obietnicę, na której spełnienie wszyscy czekamy, teraz musi jej tylko dotrzymać.

Wszyscy w branży chcę mieć mniejszą ramkę. Część na razie ma tupecik.

Szalony wyścig ku zmniejszeniu ramek i zoptymalizowaniu przestrzeni z przodu telefonu trwa w najlepsze. W tym roku przyniósł nam kontrowersyjne rozwiązanie made by Apple. Dla jednych wprowadzenie notcha było świetnym zabiegiem, który pozwolił maksymalnie wykorzystać ekran, według innych to odpowiednik przykrywających łysinę tupecików. Obie te grupy zgadzają się jednak co do jednego — notch to rozwiązanie przejściowe, które ma nas zaprowadzić to mitycznej krainy szczęśliwości pełnej smartfonów szczelnie wypełnionych z przodu pięknym ekranem wysokiej jakości.

Lenovo Z5 class="wp-image-731286"

Lenovo Z5 wygląda na właśnie taki telefon.

Tydzień temu Chang Cheng podzielił się na Weibo zdjęciem części nowego telefonu i informacją o tym, że jego przód będzie w 95 proc. pokrywał wyświetlacz. Niestety nie zdradził, jak chiński producent chce osiągnąć tak spektakularny efekt. Nie wiadomo jak ma być rozwiązany problem przedniego aparatu. Ani na renderach, ani na zdjęciu ich nie widać. Teoretycznie Lenovo może skorzystać z rozwiązania zaprezentowanego przez Vivo w koncepcyjnym Apeksie. Tam aparat wysuwa się z górnej belki. Z pozbyciem się zupełnym dolnej belki też nie jest tak prosto, aczkolwiek z tym problemem poradził sobie Apple i Chińczycy mogą po prostu próbować skopiować ich rozwiązanie.

Częśc bezramkowców jest bezramkowa tak długo, jak mamy do czynienia z renderami. Potem jakoś tam już wychodzi, że ramki się jednak pojawiają, bo to, bo tamto, bo się jednak nie dało. Mam szczerą nadzieję, że tym razem wszystkie obietnice zostaną dotrzymane i Lenovo Z5 będzie prawdziwie bezramkowym telefonem. Jak już pierwszy się pojawi, nie wątpię, że era notcha przeminie i już nie będziemy musieli się kłócić, czy lepiej zakładać tupecik, czy postawić na bardziej swojską zaczeskę. Wszyscy będziemy zgodni, że ramki po prostu golimy na łyso.

Render Lenovo Z5 class="wp-image-731289"
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA