REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Najnowszy zwiastun Red Dead Redemption 2 skupia się na fabule. I wygląda genialnie

Red Dead Redemption to jedna z najlepszych gier w historii konsol poprzedniej generacji i zdecydowanie najlepsza, osadzoną w klimacie dzikiego zachodu. Sequel zapowiada się jeszcze lepiej.

02.05.2018
18:22
red dead redemption 2 zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Uruchamiając Red Dead Redemption kilka lat temu spodziewałem się takiego GTA na dzikim zachodzie. Co samo w sobie było już dostateczną rekomendacją, by nad tą grą się pochylić. Nie spodziewałem się jednak, że dostanę o wiele więcej.

Choć ogólne założenia gry były podobne do Grand Theft Auto – sandbox, w którym twórcy puszczają gracza wolno z niespotykanym u konkurencji przywiązaniem do szczegółów – to ta oferowała również ogromny, emocjonalny ładunek. Scenariusz Red Dead Redemption to jeden z najlepszych westernów, jakie widziałem. A zakończenie wgniatało w fotel i jest jednym z najbardziej niezapomnianych w całej historii elektronicznej rozrywki.

Red Dead Redemption 2 – co ilustruje nowy zwiastun - również będzie stawiał na dopracowaną fabułę.

Akcja gry toczyć się będzie w 1899 r. A więc w czasach, kiedy określenie dziki zachód powoli odchodziło do przeszłości. Stróże prawa polują na ostatnie gangi watażków i bandytów, zapowiadając nowe, cywilizowane czasy. Przestępcy mają wybór: poddać się lub zginąć.

Głównym bohaterem gry będzie Arthur Morgan. Gdy napad w Blackwater idzie nie po jego myśli, Morgan wraz z gangiem jest zmuszony do ucieczki. Jego tropem ruszają siły federalne i łowcy nagród. By przetrwać, gang musi rabować i zabijać. Z czasem poszczególni jego członkowie zaczynają kwestionować przywództwo lidera, co prowadzi do wewnętrznych podziałów. A Morgan będzie musiał wybrać pomiędzy lojalnością względem gangu a swoimi wartościami.

Gra wygląda obłędnie.

REKLAMA

Materiały reklamowe z pewnością zostały podrasowane. Jednak nawet jeśli oczyma wyobraźni usuniemy upiększacze w postaci mocnego anti-aliasingu czy wysokiego level-of-detail gra i tak prezentuje się doskonale. Biorąc pod uwagę fakt, że będzie ona działać nawet na najsłabszych konsolach bieżącej generacji (zwykłe Xbox One i PlayStation 4), firmie Rockstar Games odpowiedzialnej za grę należą się słowa najwyższego uznania.

Red Dead Redemption 2 pojawi się w PlayStation Store i Microsoft Store 26 października. Wersja na komputery PC, przynajmniej na razie, nie jest planowana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA