REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Pełen trailer RAGE 2! Rozbijamy postapokaliptyczną strzelaninę z otwartym światem na części pierwsze

Do sieci trafił pierwszy pełen zwiastun gry RAGE 2 przedstawiający fragmenty z rozgrywką. Tytuł wydaje się znacznie szybszy, bardziej wybuchowy i silniej nastawiony na bezpośrednią akcję niż pierwsza odsłona z 2011 r. Przyjrzyjmy się materiałowi reklamowemu z bliska:

15.05.2018
17:34
Pierwszy pełen trailer RAGE 2! Analizujemy go scena po scenie
REKLAMA
REKLAMA

RAGE 2 to kontynuacja gry z października 2011 roku. Pierwsza odsłona strzelaniny miała pokazywać moc nowego silnika graficznego o nazwie id Tech 5. Warstwa wizualna faktycznie powalała. Niestety, grze zabrakło dopracowania pod kątem mechaniki oraz rozgrywki. Pierwsze RAGE było dobre, ale nie wyrobiło sobie renomy na skalę innych gier id Software, co by wymienić serie DOOM oraz Quake.

Teraz strzelanina powraca, jako RAGE 2. Postanowiliśmy rozebrać szybki, głośny, wybuchowy, jaskrawy zwiastun na części pierwsze. Dzięki temu lepiej zrozumiemy czym jest ta produkcja oraz do kogo została adresowana.

Przyszłość dołująca niczym w serii Fallout

 class="wp-image-732483"

Producenci nie rezygnują z postapokaliptycznego klimatu, który był znakiem rozpoznawczym pierwszej odsłony wydanej w 2011 roku. Również tym razem będziemy przemierzali pustkowia siłą wyciągnięte z kultowego Mad Maksa, na których resztki ludzkości muszą walczyć o bezpieczeństwo i przetrwanie.

Ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie do gry zalesionych obszarów

 class="wp-image-732480"

Świat pozbawiony prawa, porządku i cywilizacji nie zawsze musi oznaczać jałową pustynię. W uniwersum RAGE 2 matka natura okazała się silniejsza niż wątli udzie. Bujna roślinność przetrwała, dzięki czemu obszar gry wzbogaci się o bardzo ciekawe lokacje, takie jak lasy oraz bagna. Walka na nich będzie klimatyczną, ciekawą odmianą.

Na trailerze RAGE 2 bardzo często pojawiają się gigantyczni przeciwnicy

 class="wp-image-732498"

Jednym z moich głównych zarzutów względem pierwszej odsłony było to, że w miarę postępów przeciwnicy stawali się coraz bardziej wytrzymali, pochłaniając ołów tak jak gąbka pochłania wodę. Zdaje się, że kontynuacja również będzie posiadać bardzo wielkich, bardzo złych i bardzo trudnych do ubicia przeciwników. Oby lepiej zbalansowanych.

Gra zmierza w kierunku absurdalnego humoru rodem z Borderlands

 class="wp-image-732471"

RAGE 2 na pierwszym zwiastunie z rozgrywką wydaje się stawiać na intensywną akcję oraz przerysowaną przemoc. W pierwszej części gry podobne motywy cechowały fragment kampanii, w którym gracz staje się uczestnikiem przerażającego programu telewizyjnego prowadzonego przez clowna-szaleńca. W RAGE 2 motyw obłąkania, chaosu i brutalnych rozrywek jest mocno pogłębiony. Zgaduję, że nie każdemu się to spodoba.

Twórcy pozwolą graczowi od czasu do czasu prowadzić mecha.

 class="wp-image-732468"

Ciężka krocząca maszyna będzie świetną przeciwwagą dla tych największych przeciwników, a także zastępów mniejszych wrogów. Fragmenty rozgrywki z jej udziałem zapewnie będą polegać na niezdejmowaniu palca ze spustu, ku wesołemu akompaniamentowi wybuchających beczek z ropą oraz kanistrów pełnych benzyny. Już to widzę oczami wyobraźni.

Sterowanie pojazdem będzie kluczowym elementem rozgrywki w RAGE 2.

 class="wp-image-732465"

Częściej niż w kokpicie kroczącej bojowej maszyny znajdziemy się w kabinie własnego postapokaliptycznego wózka. Przemierzanie dzikich terenów na czterech kółkach to ważna i nierozerwalna część rozgrywki. Twórcy RAGE 2 mają doświadczenie w tym obszarze, ponieważ za grę współodpowiada Avalanche Studios - producenci niedocenionej, bardzo przyjemnej gry Mad Max.

Sercem RAGE 2 pozostanie mięsista, brutalna wymiana ognia

 class="wp-image-732462"

Tutaj okazję do popisu ma już drugie studio pracujące nad grą - id Software. Liczę, że doświadczenie przy najnowszej odsłonie DOOM-a zaprocentuje, a my dostaniemy mechanizm ostrzału, który będzie uzależniający niczym w Destiny. Pustkowia roją się od mutantów i chciałbym, aby ich eksterminacja była bardzo satysfakcjonująca.

Przynajmniej trzy strony konfliktu

 class="wp-image-732459"

Materiał reklamowy pozwala sądzić, że w RAGE 2 pojawią się przynajmniej trzy zwaśnione strony konfliktu. Jedna to mutanci oraz zdeformowani szaleńcy. Druga to bandyci i renegaci. W grze pojawia się również znacznie bardziej sformalizowana, lepiej umundurowana oraz konkretniej wyposażona frakcja militarna. Nie wiadomo, czy gracz będzie mógł opowiedzieć się po którejkolwiek ze stron.

Otwarty świat

 class="wp-image-732456"

RAGE 2 okazuje się tytułem o otwartym świecie oraz nielinearnej metodzie narracji. Wzorem takich gier jak Mad Max czy Far Cry, gracz będzie na własną rękę zwiększał zasięg swojego wpływu, wykonując (bądź unikając) wiele dodatkowych aktywności oraz pobocznych misji. To doskonała wiadomość. Dzięki otwartej strukturze tytuł wystarczy na znacznie dłużej, co docenią fani rozgrywek offline.

Premiera dopiero w 2019 roku

REKLAMA
 class="wp-image-732477"

Kontynuacja głośnej strzelaniny zadebiutuje na rynku dopiero w następnym roku. Potwierdzone platformy, na których pojawi się RAGE 2, to PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Chociaż poprzednie tytuły wydawane przez Bethesdę - Wolfenstein II oraz DOOM - zadebiutowały również na Nintendo Switchu, otwarta struktura nowej strzelaniny raczej przekreśla jej obecność na przenośnej konsoli Japończyków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA