REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Darmowy program mentorski dla kobiet szukających pracy w IT. Ruszają zapisy do Dare IT

Rynek IT kusi każdego myślącego o przebranżowieniu się bez względu na płeć. Stale słyszymy o dobrych zarobkach, stałym rozwoju i rynku pracownika. Nic więc dziwnego, że kobiety szukające nowej pracy lub myślące o zmianie branży, coraz częściej łakomie spoglądają w tamtym kierunku. Dlatego na scenie coraz częściej pojawiają się takie inicjatywy jak Dare IT. 

12.05.2018
18:35
Dare IT program mentorski
REKLAMA
REKLAMA

Tego, że w IT pracuje mniej kobiet niż mężczyzn, raczej nie trzeba nikomu udowadniać. W większości wypadków wystarczy wejść do firmy z branży, stanąć na środku i obrócić głowę w lewo, a potem w prawo. Nie potrzeba kalkulatora, żeby policzyć, że bab przy biurkach jest mało. Na szczęście jest coraz więcej inicjatyw, które próbują to zmienić.

Dare IT to darmowy program mentorski skierowany do kobiet, które chcą zacząć swoją przygodę w IT.

Dare IT został stworzony z myślą o kobietach, które albo dopiero zaczynają myśleć o wejściu do branży IT, albo zrobiły już w tym kierunku pierwsze kroki i potrzebują nieco pomocy, żeby samodzielnie iść dalej.

Pierwszej grupie dziewczyny chcą pomóc wybrać odpowiednią dla danej uczestniczki ścieżkę i pokazać, jak zacząć nią iść, żeby nie dreptać w kółko, ale dojść do obranego celu. Kto próbował się kiedyś przebranżowić, ten wie, że liczba możliwości i kierunków rozwoju może porządnie człowieka przytłoczyć.

Druga grupa to dziewczyny, które już coś umieją, mają wiedzę teoretyczną lub zdobyły trochę doświadczenia przy mniejszych projektach. Tutaj Dare IT oferuje pomoc doświadczonych koleżanek, od których uczestniczki będą mogły się uczyć w wybranej przez siebie dziedzinie. Na razie program obejmuje:

  • User Experience Design
  • UI & Visual Design
  • Web Development
  • Project Management
  • Digital Marketing

Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Program jest bezpłatny i obejmuje minimum 6 indywidualnych sesji z mentorką, która jest praktykiem i na co dzień pracuje w branży. Jak te sesje będą się odbywać, zależy od umowy między konkretnymi paniami. Dziewczyny przewidują, że część to będą spotkania tet-a-tet, a część sesje internetowe. W końcu nie każdy ma obowiązek mieszkać w dużym mieście.

REKLAMA

Dodatkowo program oferuje konsultację z rekruterką specjalizującą się w IT. Czytanie miliona poradników na temat rozmów kwalifikacyjnych, portfolio i CV nie zastąpi rozmowy z żywą osobą, która może udzielić rad specjalnie skrojonych pod nasze doświadczenie.

Na aplikacje do Dare IT mentorki czekają do 4 czerwca. Ogłoszenie wyników będzie 11 czerwca, a program ruszy z kopyta 26. Jeśli znacie dziewczyny, które chcą się przebranżowić, warto im o nim wspomnieć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA