REKLAMA

Zupełnie nowe stworki w Pokemon GO. Gatunki z Kanto doczekają się form Alola

Twórcy gry Pokemon GO przygotowali dla graczy świetną niespodziankę akurat na wakacje. Już niedługo w grze pojawią się zupełnie nowe letnie formy dobrze znanych Pokemonów z pierwszej generacji, w tym np. Surfujący na ogonie Raichu czy lodowy Vulpix. Czas na formy Alola stworków z regionu Kanto.

21.05.2018 16.02
pokemon go alola kanto
REKLAMA
REKLAMA

Pokemon GO już niedługo skończy 2 lata, ale Niantic nie daje trenerom wytchnienia. Regularnie pojawiają się aktualizacje, które dodają nowe tryby zabawy oraz kolejne stworki do uzupełnienia kolekcji. Twórcy gry do tej pory wprowadzali nowości z grubsza w tej samej kolejności, co w grach na konsole Nintendo, ale tym razem postanowili zaszaleć.

Pokemon GO wprowadza formy Alola.

Do tej pory w Pokemon GO pojawiły się trzy generacje Pokemonów z gier Pokemon Red i Blue, Pokemon Silver i Gold oraz Pokemon Ruby i Sapphire (wraz z ich edycjami specjalnymi). Spodziewaliśmy się, że teraz dodane zostaną stworki wprowadzone w grach z 4 generacji, czyli Pokemon Diamond i Pearl.

Okazuje się, że Niantic miało inny plan i wzięło na tapet od razu najnowsze gry z serii wydane na Nintendo 3DS. Firma nie wprowadza jednak do mobilnej gry Ultra Bestii i stworków z siódmej generacji per se, a po prostu inne warianty dobrze już znanych Pokemonów z Kanto.

pokemon go alola kanto raichu class="wp-image-735997"

A to one były jedną z największych atrakcji w Pokemon Sun i Moon.

Najnowsze gry opowiadają o regionie Alola, który stylizowany jest na Hawaje. Pojawiły się w nim nie tylko zupełnie nowe Pokemony i Ultra Bestie, ale też letnie formy Pokemonów z regionu Kanto (który był areną działań w grach z pierwszej generacji generacji).

W świecie Pokemon jest już ponad 800 gatunków różnych stworków. W dodatku, by utrudnić graczom skompletowanie kolekcji, twórcy dla wybranych gatunków przygotowali kilka różnych form. Aby tak naprawdę złapać je wszystkie, trzeba skompletować ich - lekką ręką - kilka tysięcy.

W przypadku Pokemon GO jest nieco ponad 300 stworków do zdobycia, ale Niantic dba o to, by gracze się nie nudzili. Pokemony z Kanto w wersji Alola z pewnością sprawią, że trenerzy będą ponownie łapać gatunki, które dawno mają już w swojej kolekcji, bo ich letnie formy mają inny wygląd i parametry.

Formy Alola w Pokemon GO - lista stworków z Kanto z typami:

  • Diglett, Dugtrio - ground/steel zamiast ground;
  • Grimer, Muk - dark/poison zamiast poison;
  • Geodude, Graveler, Golem - rock/electric zamiast rock/ground;
  • Rattata, Raticate - dark/normal zamiast normal;
  • Raichu - electric/psychic zamiast electric;
  • Marowak - ghost/fire zamiast ground;
  • Meowth, Persian - dark zamiast normal;
  • Exeggutor - grass/dragon zamiast grass/psychic;
  • Vulpix, Ninetales - ice, ice fairy zamiast fire;
  • Sandshrew, Sandslash - ice/steel zamiast ground.
REKLAMA

Powyższa lista została skompletowana na podstawie gier Pokemon Sun i Moon. W grze Niantic zapewne trafimy zapewne na dokładnie te same stworki - właśnie ich sylwetki widać na grafice promującej nadchodzącą aktualizacje.

Trenerom pozostaje teraz uzbroić się w cierpliwość. Pokemony w formach Alola mają trafić do Pokemon GO w ciągu najbliższych kilku tygodni. Nie wiemy jeszcze, czy zaczną pojawiać się normalnie na mapie, czy np. będą nagrodami z raidów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA