1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Myślcie o dużych projektach. Piąta edycja Think Big już za nami - przedstawiamy zwycięzców

Piąta edycja programu Think Big zakończona. Zwycięzcy, Vintom i 4-D, myślą o tym, jak przekuć sukces w rozwój swoich projektów. Pozostali finaliści zastanawiają się nad zmianami, które powinni wdrożyć. A my podsumowujemy i podkreślamy najważniejsze przesłanie, które płynie z czwartkowego finału.

Finał piątej edycji Think Big już za nami. Przedstawiamy zwycięzców
152 interakcji
dołącz do dyskusji

Twórca narzędzia do automatycznego generowania spersonalizowanej komunikacji wideo, firma Vintom, został zwycięzcą piątej edycji programu Think Big, organizowanego przez UPC Biznes. Nagroda publiczności trafiła do 4-D, rozwiązania monitorującego fale mózgowe. Zwycięzcy otrzymali po 10 000 euro. Dodatkowo Vintom ma szansę na wdrożenie rozwiązania w UPC.

W czwartek w Warszawie odbyła się gala finałowa podsumowującą tegoroczną edycję.

Spotkanie, które poprowadził Jarosław Kuźniar, dostarczyło gościom sporo emocjonalnych przeżyć. Niby biznes, pieniądze, ale przecież to nie wszystko.

To projekt, którego koncepcję nieco zmieniliśmy… Mówię w liczbie mnogiej, ale przecież fundację prowadzę sam. Jak mówię w liczbie mnogiej a nie pojedynczej, to chyba jakoś lepiej to brzmi.

Piotr Łój tym stwierdzeniem rozbawił publiczność i samego siebie. Założyciel fundacji Virtual Dream, na zaproszenie organizatorów opowiedział zebranym o swojej działalności. Kiedyś zajmował się biznesem, dziś jego praca polega na wdrażaniu rozwiązań opierających się na wirtualnej rzeczywistości tam, gdzie może być najbardziej pomocna. Na przykład w szpitalach, hospicjach, fundacjach pomagających niepełnosprawnym.

Mężczyzna pracuje nad tym, by nowe technologie nie tylko dostarczały człowiekowi wysokiej jakości rozrywkę, ale by także pomagały mu wtedy, gdy inne sposoby zawodzą. To jego występ zapamiętamy najbardziej, bowiem przez te kilkanaście minut skierował uwagę słuchaczy na wiele spraw, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Jakie konsekwencje niesie ze sobą nadmierne korzystanie z rzeczywistości wirtualnej, z drugiej strony zaś ile dobrego ta rzeczywistość może człowiekowi przynieść.

Podczas spotkania piątka finalistów zaprezentowała gościom i jury swoje pomysły.

Program odbywający się pod hasłem Let’s Connect to Grow przyciągnął do siebie wiele nowatorskich idei, wykorzystujących nowe technologie. Reprezentanci firm Vintom, 4-D, Staffino, Voicelab AI oraz UserEngage zaimponowali jako mówcy, którzy w ciągu jedynie pięciu minut potrafili przedstawić swoje pomysły w sposób jasny, klarowny i atrakcyjny, podkreślając ich zalety.

4-D zaintrygowali rozwiązaniem, które analizuje zmiany zachodzące w mózgu. Wielki zwycięzca, Vintom, w swojej prezentacji w przystępny sposób opisał przewagi rozwiązania, które generuje spersonalizowane komunikaty wideo.

“Możliwość zastostowania personalizowanej komunikacji w dzisiejszym świecie chaosu, natłoku informacji, jest bardzo ważne. Może pomóc niejednej kampanii marketingowej. Pozostałe projekty również były świetne. Wszystko kręci się wokół aplikacji, pomysłów, które są trudno namacalne. Na tym też polega trudność wyboru - dopóki nie ma user experience, ciężko jest stwierdzić czy aplikacja znajdzie zastosowanie” - podsumowała Agnieszka Zawistowska, dyrektor UPC Biznes.

Po zakończeniu prezentacji Piotra Łója, przed ogłoszeniem werdyktu, Zawistowska nie ukrywała wzruszenia, które wywołała opowieść założyciela fundacji Virtual Dream. Z jego słów, a także z innych wystąpień tego popołudnia popłynął może banalny, ale słuszny morał - trzeba myśleć nad dużymi projektami, czasem w pojedynkę można zdziałać bardzo dużo. Morał podkreślił nawet Buslav, muzyk, który wraz z zespołem umilał wydarzenie swoją świetną, pełną energii muzyką.

Robimy ten program dla pasjonatów. Dla mnie to duża dawka inspiracji, pozytywnej energii; spotykam się z ludźmi, którzy mają odwagę, pomysły, idą do przodu. Zawsze daje mi to do myślenia - pracuję w dużej korporacji, mam wielkie zaplecze finansowe, know-how, a ci ludzi czasem są sami na drodze do sukcesu. Chcemy im pomóc, wesprzeć ich. Mamy sporo do przekazania.

Lokowanie produktu