REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Drodzy rodzice: wasze dzieci grające w Minecrafta niedługo zażądają kupna nowej konsoli

Microsoft już niedługo przestanie się oglądać na przestarzałe konsole przy dalszym rozwijaniu Minecrafta. Wyda jeszcze jedną aktualizację do gry, po czym porzuci ich dalszą obsługę. Mamy listę sprzętów, które niedługo zostaną porzucone.

04.05.2018
12:34
Minecraft konsole
REKLAMA

Twierdzenie, że Minecraft to bezprecedensowy fenomen, to już truizm. Gra zdobyła gigantyczne uznanie na całym świecie. Głownie wśród młodszej publiczności, ale zdecydowanie nie tylko. Gra jest też wykorzystywana przez placówki edukacyjne na całym świecie z uwagi na jej genialny kompromis pomiędzy prostotą a złożonością, a także z uwagi na brak demoralizujących elementów oraz stymulowanie przez nią kreatywności i chęci współpracy.

REKLAMA

Minecraft jest już na rynku od ponad sześciu lat, niezmiennie pozostając w centrum zainteresowania milionów entuzjastów na całym świecie. Niestety już niedługo wydarzy się jedna z dwóch rzeczy: albo grono wspomnianych fanów się uszczupli, albo też producenci konsol do gier odnotują wzrost sprzedaży swoich urządzeń.

Aquatic Update będzie ostatnią aktualizacją Minecrafta na konsole Xbox 360, PlayStation 3, PS Vita i Wii U.

Microsoft nie będzie już serwisował gry na starsze konsole do gier. Jak twierdzi, raptem 5 proc. graczy Minecrafta korzysta z tych sprzętów, a to oznacza, że utrzymywanie na nich gry przestaje być opłacalne, wpływając negatywnie na dalszy rozwój gry na nowszych sprzętach.

Minecraft na urządzenia mobilne, komputery osobiste oraz na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch będzie oczywiście nadal rozwijany. Co więcej, koniec obsługi serwisowej dla starszych konsol nie oznacza, że gra przestanie działać. Nie będzie jednak już otrzymywać nowych elementów. Nie jest też jasne, jak długo po zakończeniu obsługi serwisowej będzie możliwa zabawa w trybie wieloosobowym.

REKLAMA

Ostatnia aktualizacja, jaka trafi na stare konsole, to wspomniana wyżej Aquatic, która wprowadzi do Minecrafta podwodny świat, wraz z licznymi nowymi przedmiotami i stworami związanymi z tym nowym środowiskiem. Trwają jej beta-testy w wersji na Windows 10 dla PC, tabletów i konsol do gier.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA