1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Bycie sprytnym, znaczy bycie oszczędnym. Konsolidacja wydatków dzięki programowi smartDOM

Lokowanie produktu

Nie od dziś wiemy, że łączenie jest dobrym sposobem na oszczędzanie. Przejazdy ze znajomymi i zrzutka na paliwo, wspólne zakupy jednym autem, czy zakupy w sklepie internetowym zamawiane na jeden adres. Razem wychodzi taniej, wiadomo. 

22.05.2018
12:00
SmartDom

Banki również oferują nam możliwość pomniejszenia wydatków, w tym wypadku wydatków na raty kredytowe. Ta możliwość to konsolidacja kredytów, czyli łączenie ich, dzięki czemu spłacamy tylko jedną wspólną ratę. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas – nie musimy już pilnować kilku płatności. Kasa w kieszeni i problemów na głowie mniej.

Konsolidacja znaczy zespolenie, łączenie. Skoro można łączyć zakupy kilku osób, konta w serwisie VoD w jedno, dlaczego by nie pójść krok dalej i nie połączyć ze sobą innych domowych wydatków? Takich jak opłaty za telefon czy telewizję. Idąc dalej tym tropem – można wybrać u jednego dostawcy pozornie niezwiązane ze sobą usługi, na przykład telefon z gazem. Kiedyś taka możliwość była trudna do wyobrażenia. Dzisiaj mamy domowy program oszczędnościowy smartDOM, od Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Wystarczy tylko pogłówkować i porachować. No i po prostu sprawdzić, co nam się bardziej opłaca.

Gdy kilka miesięcy temu wprowadzałam się do nowego mieszkania (rynek wtórny, budownictwo nienajnowsze) zaczęłam powoli rozumieć o co chodziło moim rodzicom przez te wszystkie lata tłumaczenia jak ważne jest oszczędzanie. Musiałam jednak przeżyć swoje, żeby przyswoić ich rady.

Mieszkanie było gotowe do wprowadzenia się. Potrzebowałam jedynie dostępu do internetu i telewizji satelitarnej – na największej ścianie salonu czekał na mnie ziejący pustką czarnego ekranu telewizor marki Panasonic. No, przydałby się jeszcze nowy dostawca gazu, z poprzednim podobno były jakieś perypetie.

Głowa rozbolała mnie na myśl o ilości podmiotów, do których będę musiała się udać w celu załatwienia umów.

Wtedy do głowy wpadła mi myśl, aby sprawdzić warunki smartDOMU. Jak się okazało, mogę wykupić jednocześnie usługę telewizyjną, internet, a do tego też dostawę gazu. Oferta obejmuje aż 12 usług, z których na co dzień korzystamy w domach.

Kalkulator znajdujący się na stronie Plusa i Cyfrowego Polsatu podpowiedział mi, że wybierając wszystkie 3 usługi, oszczędzę w skali roku 246,36 złotych. I co bardzo dla mnie ważne, wszystkie umowy mogę podpisać w jednym miejscu, co jest sporą oszczędnością czasu i wygodą.

 class="wp-image-728436"

Skoro ja jedna mogę tyle zaoszczędzić, co jeśli z programu skorzysta większa rodzina?

Albo rodzina, która postanawia zmienić dostawców prądu i gazu?! Rozpoczynając zabawę ze smartDOMowym kalkulatorem, należy wybrać podstawowe usługi – telefon na abonament, telefon w MIXie, telewizję lub internet. Po wybraniu telewizji i internetu oraz dodaniu do nich gazu i prądu, roczna oszczędność wynosi aż 282,36 zł.

 class="wp-image-728433"

Gdyby dorzucić do tego jeszcze fioletowy kafelek AGD, dający 10 proc. rabat na zmywarkę, oszczędność niemal się podwaja – wynosi 417,26 zł.

 class="wp-image-728430"

smartDOM to nie tylko media i usługi. Do pakietu można dorzucić także inny, bardzo ważny wydatek – ubezpieczenie. Przy pakiecie internet + telefon + telewizja, kompleksowe ubezpieczenie daje nam 298,47 złotych oszczędności w skali roku. A to nadal nie wszystko – w ramach smartDOM możemy także założyć konto w PlusBanku, nabyć nowoczesny monitoring, podłączyć telewizję naziemną czy telefon stacjonarny. Bo i zdarzają się tacy, którzy nadal korzystają!

 class="wp-image-728427"

A propos korzystania – kalkulator programu smartDOM to prościutkie w obsłudze narzędzie do zrewidowania aktualnie ponoszonych kosztów.

Kalkulator oczywiście nie pokazuje wszystkich wariantów, jedynie próbkę możliwości. Do dostawców usług nie trzeba przywiązywać się na całe życie, co kilka lat warto sprawdzić, czy i w tym aspekcie nie znajdzie się miejsce na małe oszczędności. Wystarczy pochylić się nad tematem, by szybko znaleźć sposób na zmniejszenie wydatków. Jaki pakiet ostatecznie wybrałam do swojego mieszkania? Niech to pozostanie moją tajemnicą.

Partnerem tekstu jest Plus.
Lokowanie produktu
Najnowsze