REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ostatnia duża aktualizacja przed WWDC 2018. iOS 11.4 już dostępny do pobrania

Zgodnie z oczekiwaniami Apple udostępnił dzisiaj iOS 11.4, czyli ostatnią dużą aktualizację swojego systemu operacyjnego do smartfonów i tabletów przed WWDC 2018. Sprawdzamy, jakie nowości przygotował producent iPhone’ów i iPadów.

29.05.2018
19:47
iOS 11.4
REKLAMA
REKLAMA

iOS 11.4 mogą pobierać już wszyscy chętni. Wystarczy udać się do menu Ustawień i włączyć pobieranie aktualizacji w trybie OTA (over the air). Alternatywnie można podłączyć telefon do komputera kablem i pobrać aktualizację przez program iTunes.

Co nowego w iOS 11.4?

Uaktualnienie nie wprowadza jednak żadnych spektakularnych nowości. Na te musimy poczekać do jesieni, gdy swoją premierę będzie miał iOS 12. O wielu z nich dowiemy się zresztą już niebawem, bo 4 czerwca podczas konferencji dla programistów WWDC 2018.

Nie oznacza to jednak, że iOS 11.4 nie wprowadza żadnych zmian, ale nie są one żadnym zaskoczeniem. Te funkcje bowiem miały pojawić się już wiele miesięcy temu, ale kolejno pojawiały się i znikały w kolejnych wersjach beta. Na szczęście oczekiwanie właśnie dobiegło końca.

Wiadomości w iCloud.

Do tej pory Apple radził sobie z synchronizowaniem wiadomości pomiędzy urządzeniami bardzo dobrze, ale nie robił żadnej zewnętrznej kopii zapasowej. Od teraz wszystkie wiadomości - typu SMS lub iMessage - będą przechowywane w iCloud.

Cieszy fakt, że nie trzeba będzie już usuwać wiadomości i załączników, żeby zwolnić pamięć w urządzeniu. Na nowe urządzenia będzie pobierana też cała historia wiadomości, a usunięcie na jednym sprzęcie usunie rozmowę na wszystkich.

Uwaga! Wiadomości w iCloud trzeba ręcznie włączyć w ustawieniach urządzenia. Należy udać się w tym celu do menu iCloud, a nie do ustawień aplikacji Wiadomości. Ze względów bezpieczeństwa czynność trzeba powtórzyć raz dla każdego sprzętu z iOS.

apple iOS 11.4 class="wp-image-741115"

AirPlay 2

Protokół bezprzewodowej transmisji multimediów Apple’a ma już swoje lata, ale jest jednym z najlepszych rozwiązań tego typu. W przeciwieństwie do wynalazków takich jak DLNA częściej działa, niż nie działa. Teraz doczekał się wreszcie nowej wersji.

AirPlay 2 przyda się przede wszystkim osobom, które chcą stworzyć sobie system multiroom audio. Dzięki temu można odtwarzać tę samą muzykę w całym domu dodając z listy kolejne głośniki.

W dodatku od teraz materiały audio będą odtwarzały się z dużo mniejszym opóźnieniem. Buforowanie na kilka minut do przodu ma z kolei umożliwić płynne odtwarzanie muzyki, nawet gdy ktoś zadzwoni lub posiadacz telefonu za daleko oddali się od routera.

Co jeszcze pojawiło się w iOS 11.4?

REKLAMA
  • obsługa pary głośników HomePod w trybie stereo;
  • usunięto problem z logowaniem się do usług Google’a w Safari;
  • usunięto problem z wyświetlaniem wiadomości w złej kolejności;
  • naprawiono błąd uniemożliwiający synchronizację danych aplikacji Zdrowie;
  • oraz naprawiono kilka innych pomniejszych błędów.

Zadebiutowały dzisiaj też nowe wersje systemów do Apple TV i Apple Watch. W przypadku tvOS 11.4 pojawiło się wsparcie dla AirPlay 2, a watchOS 4.3.1 rozwiązuje błąd, który mógł powodować problemy z uruchamianiem się zegarków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA