REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie ma co liczyć na iMessage w Windows 10. Microsoft próbował

Aplikacja Your Phone dla Windows 10 ma pełnić rolę wygodnego dostępu do funkcji naszego telefonu z poziomu naszego PC lub tabletu. Niestety, nie wszystkie zachcianki Microsoftu są możliwe do spełnienia. Apple nie zamierza dla nikogo robić wyjątków.

11.05.2018
12:20
Nie ma co liczyć na iMessage w Windows. Microsoft próbował
REKLAMA
REKLAMA

Your Phone to aplikacja, która pojawi się w jesiennej aktualizacji Windows 10 i która została zademonstrowana na konferencji Build 2018. Na spotkaniu z prasą podczas konferencji, o którym donosi MSPoweruser, firma zdradziła na jej temat kilka dalszych szczegółów.

Po pierwsze, aplikacja będzie działać zarówno gdy nasz telefon będzie w tej samej sieci Wi-Fi, jak i używając dowolnego innego połączenia. Choć oczywiście w pierwszym przypadku wydajność jej działania będzie z oczywistych względów wyższa.

Niestety, posiadacze iPhone’ów nie będą mogli się za bardzo oddalić od swoich telefonów, by móc skorzystać z tej aplikacji. W ich przypadku samo połączenie z Siecią nie wystarczy: iPhone i urządzenie z Windows będą musiały być sparowane przez Bluetooth, by Your Phone mógł poprawnie działać. Na dodatek obsługa SMS-ów nie będzie działać, jeżeli mamy iPhone’a.

Te ograniczenia nie dotyczą telefonów z Androidem, choć na tych pojawi się inne: tylko ostatnich 25 zdjęć z telefonu będzie się synchronizowało z komputerem. By móc synchronizować większą ich liczbę, będziemy musieli to robić po staremu, a więc przy pomocy OneDrive’a czy Zdjęć Google.

Głębsza integracja Your Phone z iPhone’em wymagałaby otwarcia usługi iMessage. Apple na razie nie chce tego robić.

Microsoft planuje zamienić Your Phone w przyszłości w aplikację do zdalnej obsługi telefonu. W jej przyszłej wersji – a więc nie od razu – ma pojawić się, między innymi, obsługa połączeń głosowych z poziomu Windowsa. Na razie jednak ma problemy nawet z SMS-ami, z uwagi na ograniczenia iOS-a świadomie wprowadzone przez Apple’a.

REKLAMA

iMessage, komunikator integrujący się z mechanizmem SMS-ów, jest dostępny wyłącznie dla użytkowników sprzętu Apple’a. Z uwagi na bezpieczeństwo, chęć ochrony prywatności swoich użytkowników, a przede wszystkim by zachować ekskluzywność iPhone’a, firma nie zamierza udostępniać do niej żadnych otwartych API. Choć Microsoft się o to starał.

Co to oznacza? Nie tylko to, że Your Phone nie obsłuży SMS-ów z iPhone’a, a przede wszystkim to, że iMessage w przewidywalnej przyszłości nie pojawi się na żadnych systemach konkurencji. A to kolejny argument za tym, by z tej usługi nie korzystać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA