1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Nawet smartfon Google'a będzie miał notcha. Google Pixel 3 i Pixel 3XL na pierwszych renderach

Prawdopodobnie właśnie poznaliśmy wygląd nadchodzących smartfonów Google Pixel 3 i Google Pixel 3XL. Pewnie się tego nie spodziewaliście, ale większy ma być wyposażony w notcha.

Google Pixel 3 i Pixel 3XL na pierwszych renderach. Cóż, piękne nie będą
212 interakcji
dołącz do dyskusji

Google Pixel 2 i Pixel 2XL debiutowały w październiku ubiegłego roku. Nie znamy jeszcze daty premiery ich następców, ale wygląda na to, że Pixel 3 i Pixel 3 XL są już w produkcji.

Niezawodny Ben Geskin podzielił się na Twitterze pierwszymi renderami tych urządzeń stworzonymi na bazie zdjęcia przedstawiającego frontowe panele nowych Pikseli.

„Referencyjny Android” ponownie powstanie w dwóch wersjach: większej Google Pixel 3 XL i mniejszej Google Pixel 3.

Zacznijmy od większego. Google Pixel 3XL wygląda jak Pixel 2XL, który został dostosowany do trendów panujących w 2018 roku. Google zrobi z tym smartfonem to, co robią obecnie (prawie) wszyscy, a więc wprowadzi ekran z notchem. Co za niespodzianka, co za brawura, co za oryginalność!

Ten ruch można było przewidzieć, jako że Android P natywnie wspiera smartfony z notchem. Skoro Google powiedział „A” wprowadzając obsługę programową, musiał powiedzieć „B” w kwestii sprzętowej.

Nie notch jest jednak najgorszy. Google Pixel 3XL niestety będzie miał okropną, szeroką dolną część, która wygląda jakby była przeniesiona z obecnego modelu. Na domiar złego zaokrąglenia ekranu mają inny promień u góry i inny na dole, co wygląda koszmarnie. Jasne, pewnym tłumaczeniem tego wyglądu jest duży głośnik w dolnej części obudowy, ale iPhone X pokazany w 2017 roku ma taką samą szerokość ramki dolnej, jak bocznych, a do tego jest wyposażony w głośniki stereo. Da się? Da się!

Niestety Google Pixel 3 wcale nie wygląda lepiej.

Pixel 3 wygląda jak typowy smartfon z 2017 roku. Podziwiam tutaj konsekwencję Google’a, bo Pixel 2 wyglądał jak typowy smartfon z 2016 roku.

Co jeszcze wiemy o nowych Piksleach?

Ciekawie wyglądają okienka nad ekranem. Na zdjęciu przednich paneli widać po dwa duże wycięcia o tym samym rozmiarze, co sugeruje, że Google umieści w smartfonach dwa przednie obiektywy. Prawdopodobnie będzie to miało na celu tworzenie zdjęć selfie z realistycznym rozmyciem.

Jestem bardzo ciekaw, czy podwójny aparat trafi też na tył obudowy. Dotychczas Google stawiał na jeden obiektyw, co wychodziło mu bardzo dobrze. Pixel 2XL ma do dziś jeden z najlepszych aparatów w smartfonach.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, można założyć, że smartfony zadebiutują z pełną wersją Androida P. Mam nadzieję, że Google zdąży do premiery z wdrożeniem Asystenta działającego w języku polskim. Padła już zapowiedź, że ma się to stać do końca 2018 roku. Oby Google zdążył na premierę Piksela trzeciej generacji!