REKLAMA

Nawet smartfon Google'a będzie miał notcha. Google Pixel 3 i Pixel 3XL na pierwszych renderach

Prawdopodobnie właśnie poznaliśmy wygląd nadchodzących smartfonów Google Pixel 3 i Google Pixel 3XL. Pewnie się tego nie spodziewaliście, ale większy ma być wyposażony w notcha.

28.05.2018 18.20
Google Pixel 3 i Pixel 3XL na pierwszych renderach. Cóż, piękne nie będą
REKLAMA
REKLAMA

Google Pixel 2 i Pixel 2XL debiutowały w październiku ubiegłego roku. Nie znamy jeszcze daty premiery ich następców, ale wygląda na to, że Pixel 3 i Pixel 3 XL są już w produkcji.

Niezawodny Ben Geskin podzielił się na Twitterze pierwszymi renderami tych urządzeń stworzonymi na bazie zdjęcia przedstawiającego frontowe panele nowych Pikseli.

„Referencyjny Android” ponownie powstanie w dwóch wersjach: większej Google Pixel 3 XL i mniejszej Google Pixel 3.

Zacznijmy od większego. Google Pixel 3XL wygląda jak Pixel 2XL, który został dostosowany do trendów panujących w 2018 roku. Google zrobi z tym smartfonem to, co robią obecnie (prawie) wszyscy, a więc wprowadzi ekran z notchem. Co za niespodzianka, co za brawura, co za oryginalność!

Ten ruch można było przewidzieć, jako że Android P natywnie wspiera smartfony z notchem. Skoro Google powiedział „A” wprowadzając obsługę programową, musiał powiedzieć „B” w kwestii sprzętowej.

Nie notch jest jednak najgorszy. Google Pixel 3XL niestety będzie miał okropną, szeroką dolną część, która wygląda jakby była przeniesiona z obecnego modelu. Na domiar złego zaokrąglenia ekranu mają inny promień u góry i inny na dole, co wygląda koszmarnie. Jasne, pewnym tłumaczeniem tego wyglądu jest duży głośnik w dolnej części obudowy, ale iPhone X pokazany w 2017 roku ma taką samą szerokość ramki dolnej, jak bocznych, a do tego jest wyposażony w głośniki stereo. Da się? Da się!

Niestety Google Pixel 3 wcale nie wygląda lepiej.

Pixel 3 wygląda jak typowy smartfon z 2017 roku. Podziwiam tutaj konsekwencję Google’a, bo Pixel 2 wyglądał jak typowy smartfon z 2016 roku.

Co jeszcze wiemy o nowych Piksleach?

Ciekawie wyglądają okienka nad ekranem. Na zdjęciu przednich paneli widać po dwa duże wycięcia o tym samym rozmiarze, co sugeruje, że Google umieści w smartfonach dwa przednie obiektywy. Prawdopodobnie będzie to miało na celu tworzenie zdjęć selfie z realistycznym rozmyciem.

REKLAMA

Jestem bardzo ciekaw, czy podwójny aparat trafi też na tył obudowy. Dotychczas Google stawiał na jeden obiektyw, co wychodziło mu bardzo dobrze. Pixel 2XL ma do dziś jeden z najlepszych aparatów w smartfonach.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, można założyć, że smartfony zadebiutują z pełną wersją Androida P. Mam nadzieję, że Google zdąży do premiery z wdrożeniem Asystenta działającego w języku polskim. Padła już zapowiedź, że ma się to stać do końca 2018 roku. Oby Google zdążył na premierę Piksela trzeciej generacji!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA